“Lavice” na korak od četvrtfinala Olimpijskih igara, savladale Južnu Koreju - Volim Podgoricu

“Lavice” na korak od četvrtfinala Olimpijskih igara, savladale Južnu Koreju

Pobjedom protiv Južne Koreje 28:26 “lavice” su se plasirale u četvrtfinale Olimpijskih igara, gdje su posljednji put bile prije devet godina u Lodonu, kada su i osvojile srebrnu medalju.

Ni neočekivan poraz od Japana, ni katastrofalno drugo poluvrijeme protiv Norveške, nisu poremetili planove crnogorskih rukometašica na Olimpijskim igrama, piše reorezentacija.me.

Crnogorske rukometašice bile su mirne, skoncentrisane, sigurne, konstantne; jednom riječju – najbolje kada je najpotrebnije.

Naše rukometašice dobile su psihološki vjetar u leđa kada su tačno pred početak meča saznale da je Angola savladala Japan 28:25 , bilo je jasno tada da bilo kakva pobjeda protiv Koreanki vodi u četvrtfinale, da neće biti potrebno da se juri razlika od tri gola.

Izabranice Bojane Popović duel protiv Korejki počele su vođstvom 5:1, a onda je uslijedio veliki pad što je rival iskoristio da preokrene na 8:7.

Na krilima Majde Mehmedović, Crna Gora je kreirala seriju 5:0, a na veliki odmor otišla sa dva pogotka prednosti 13:11.

U nastavku nije bilo dileme. “Lavice” su se u potpunosti razigrale, odbrana je bila zategnuta, a stizale su i važne intervencije Ljubice Nenezić, koja je skinula nekoliko zicera.

Jovanka Radičević bila je najefikasnija sa šest golova, a posebno ubojita u nastavku, kada je bilo dosta kontranapada. Đurđina Jauković i Majda Mehmedović dodale su po pet pogodaka, a Tatjana Brnović četiri.

Mrežu Koreanki pogađale su i Andrea Klikovac i Ema Ramusović po dva puta, te Dijana Mugoša, Jelena Despotović, Itana Grbić i Nikolina Vukčević po jednom.

Utakmica posljednjeg kola grupe A, ponedjeljak u 12.30 protiv Holandije, igraće se za što bolji plasman, pobjeda bi izabranicama Bojane Popović mogla da donese čak i drugo mjesto, pod uslovom da Norveška danas opravda ulogu favorita protiv Holanđanki.