“LAVICE” STARTOVALE POBJEDOM: Uz dosta muke srušen Senegal - Volim Podgoricu

“LAVICE” STARTOVALE POBJEDOM: Uz dosta muke srušen Senegal

Na startu Svjetskog prvenstva u Japanu neočekivano veliki problemi za Crnu Goru, koja je jedva savladala Senegal – 29:25.

Vicešampion Afrike je nekoliko puta imao i dva gola razlike u 2. poluvremenu, bio na pragu senzacije, ali su „lavice” u posljednjih 15 minuta dobrom odbranom prelomile meč.

Konačnih četiri razlike može da zavara, jer je vicešampion Afrike imao šansu da sve „zakuva” minut i po prije kraja, ali je Marta Batinović odbranila zicer u kontri Ađe Paje pri rezultatu 27:25.

CRNA GORA – SENEGAL 29:25 (14:15)

Jacuširo – Glavna dvorana. Gledalaca: 1.500. Sudije: Kutler i Merc (Njemačka). Sedmerci: Senegal 4 (4), Crna Gora 4 (4). Isključenja: Senegal 4, Crna Gora 10 minuta.

Senegal: Lo, SAKO (14 odbrana), Sek, SANKARE 5, Kamara 4, KEITA 5, ENDIAJE 3 (3), Kante, Paje 3, Ba, Sene, Sila, SI, DAPINA 2 (1), Kamdop 1, DIOP 2.

Crna Gora: NENEZIĆ (dvije odbrane), Batinović (sedam odbrana), RADIČEVIĆ 4, JAUKOVIĆ 7 (4), Klikovac 5, Knežević, Ujkić, Premović, BULATOVIĆ 1, BRNOVIĆ 1, Mugoša, Ramusović 3, MEHMEDOVIĆ 5, Despotović 5, RAIČEVIĆ, Grbić 1.