LOVĆEN: Pronađeni POSMRTNI ostaci Kapetana?

Posmrtni ostaci koje su istražitelji u julu pronašli na padinama Lovćena, navodno pripadaju Milu Raduloviću Kapetanu, nezvanično javljaju Vijesti.
Zbog sumnje da je učestvovao u otmici i ubistvu tog nekad visokopozicioniranog člana škaljarskog klana, prije dvije noći uhapšen je Novljanin Petar Đurović.
Specijalno državno tužilaštvo (SDT) njega sumnjiči da je počinio krivično djelo stvaranje kriminalne organizacije i da je kao saizvršilac, osim u otmici i ubistvu Radulovića, učestvovao i u prikrivanju tragova tog zločina.
Lisice na ruke stavljene su mu u podgoričkom lokalu “Unico” u Ulici Ivana Vujoševića.
Nakon hapšenja, Đurović se pred policijom branio ćutanjem.
Prema saznanjima Vijesti, koje su potvrđene i zvaničnim saopštenjem, sumnjiče ga da je, u više navrata, u vremenskom periodu od 14. oktobra do 21. decembra 2020. godine, “čuvao” otetog Radulovića da ne pobjegne, a da je potom, kao saizvršilac, tog Kragujevčanina ubio deset dana pred kraj prošle godine.
Jedan od sagovornika Vijesti kazao je da Đurovića sumnjiče da je žicom udavio Radulovića.
(Vijesti)