Milatović sa premijerom Bugarske o unaprjeđenju bilateralnih odnosa - Volim Podgoricu

Milatović sa premijerom Bugarske o unaprjeđenju bilateralnih odnosa

Sporazumi koji će uskoro biti potpisani u oblasti sporta i naučno-tehnološke razmjene između ministarstava i vlada naše države i Bugarske dobar su korak ka unapređenju saradnje, kazao je predsjednik Crne Gore Jakov Milatović.

On je kazao da je sa premijerom Bugarske Rosenom Željaskovim razgovarao o podršci te države našem evropskom putu, saradnji u okviru NATO-a, kao i o mogućnostima za unaprjeđenje ukupnih bilateralnih odnosa.

Željaskov je kazao, kako je rekao Milatović, da Bugarska prepoznaje i vrjednuje napore Crne Gore na EU putu, te da je najnapredniji kandidat za članstvo i da će Bugarska nastaviti snažno da podržava našu državu na tom putu.

“Prepoznato je da postoji značajan potencijal za jačanje ekonomske saradnje, posebno u oblastima turizma i investicija. U tom kontekstu, privredne komore naših država uskoro će potpisati Sporazum o saradnji, što će predstavljati čvrst temelj za dalji razvoj poslovnih veza”, objavio je Milatović na mreži X.

Slične Objave

Back to top button
WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com