MILATOVIĆ: Zbogom poslednjem diktatoru u Evropi, srećna nam pobjeda!

Večeras je noć koju smo čekali 30 godina, neka nam je srećna ova pobjeda svih nas, poručio je večeras novi predsjednik Crne Gore Jakov Milatović.
Pred njega su za govornicom u štabu PES-a bili lideri partija koje su ga podržale u drugom krugu izbora – Andrija Mandić, Aleksa Bečić, Goran Danilović…
On je građanima čestitao pobjedu “pomirene Crne Gore”.
“Crna Gora je rekla zbogom prevaziđenom režimu Mila Đukanovića i napravila korak ka ljepšoj, evropskoj budućnosti”, poručio je Milatović.
Dodao je da “ostavljamo prošlost i snažno koračamo ka budućnosti”.
Poručio je da će biti predsjednik svih građana.
“Nikada nas više neće dijeliti. Kao predsjednik, zajedno sa svima nama ovdje, uvešćemo Crnu Goru u EU, želimo najbolje odnose sa svim zemljama Zapadnog Balkana, želimo zajedništvo. Svi zajedno poručujemo da želimo da se bavimo temama od životnog značaja, ekonomijom, rekli smo veliko zbogom poslednjem diktatoru u Evropi- rekao je Milatović i zahvalio svima koju su prethodnih 30 godina “nosili baklju slobode”.
Milatović je poručio da Crnu Goru više nikada niko neće svađati.



