Milivojević: Numanoviću, da li vas je sramota? - Volim Podgoricu

Milivojević: Numanoviću, da li vas je sramota?

Izvršni direktor LGBT Foruma Progres Stevan Milivojević upitao je ministra za ljudska i manjinska prava da li ga je sramota što na panel diskusiju posvećenu položaju i pravima LGBT osoba u crnogorskim opštinama nije pozvao tu organizaciju.

Ministarstvo za ljudska i manjinska prava je danas u Podgorici održalo panel diskusiju posvećenu položaju i pravima LGBT osoba u crnogorskim opštinama.

“Ministar Numanović sa svojim saradnicima nije našao za shodno da na panel pozove i uključi kompletnu LGBT zajednicu. Zato javno pitam minstra, da li ga je bar malo sramota što učešće na panel diskusiji nije omogućio i blagovreno predvidio za predstavnike najstarije LGBT organizacije u Crnoj Gori. Za LGBT Forum Progres”, upitao je Milivojević.

Kako je rekao, iza LGBT Foruma Progres  stoje najznačajniji preduzeti napori za društveno prihvatanje i povećanje vidljivosti LGBT zajednice u Crnoj Gori.

“Više je nego očigledno da nas je sa skupa diskvalifikovala, izražena opravdana kritika koju imamo prema politici Vlade Crne Gore, i prema profesionalnom postupanju njenih određenih pripadnika”, zaključio je Milivojević.

(Cdm)

Slične Objave

Back to top button
WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com