Morača pobijeljela, još jedan ekocid u najavi? - Volim Podgoricu

Morača pobijeljela, još jedan ekocid u najavi?

Slobodna Crna Gora medijima objavila je snimak na kojem se vidi potpuno zamućena rijeka Morača u potezu prema Podgorici iz pravca Kolašina.
Kako navode, ovakvo katastrofalno stanje Morače nije zapamćeno u skorijem periodu, čak ni za vrijeme najintenzivnijih radova na auto-putu.
“Pozivamo nadležne insititucije da pod hitno reaguju i preduzmu mjere kojim će se zaustaviti dalje zagađivanje Morače koja nam na oči strada – što zbog fekalija iz kolektora, što zbog građevinskih radova.
Ako smo već “ekološka država” koja ima prvog “zelenog” Premijera ovakvi događaji ne bi smjeli da se dešavaju, niti tolerišu”, navode.

Slične Objave

Back to top button
WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com