NAKON DRAME NA BALIJU: Cetinjanka i Nikšićanka se vraćaju u Crnu Goru

Dvije crnogorske državljanke ,Cetinjanka Tanja Premović i Nikšićanka Danijela Tadić, koje su se nalazile na Baliju sa grupom turista iz Srbije, otputovale su iz Indonezije sinoć redovnim letom iz glavnog grada Džakarte. One su trenutno na putu ka Istanbulu, odakle će dalje nastaviti put ka Crnoj Gori, saznaje CdM. Njihov povratak u Crnu Goru organizovala je Ambasada Crne Gore u Kini, koja je u protekla dva dana uložila maksimalne napore kako bi se crnogorskim državljankama omogućio povratak u domovinu.
Kako je CdM već pisao, Premović koja je turistički boravila u Indoneziji, medijima se obratila navodeći kako ne može da se vrati u Crnu Goru. Ona se obratila Cetinjskom listu, navodeći da je grupa turista među kojima je i Nikšićanka Tadić, turisti iz Srbije i Makedonije zaustavljeni na aerodromu u Baliju odakle je preko Dohe trebalo da odlete u Zagreb.
Ona i njena drugarica Danijela Tadić iz Nikšića su preko agencije “Jungle travel” još u novembru uplatile aranžman za polazak na Bali, koji je bio predviđen za 14. mart. Kako kaže, agencija im je garantovala siguran put.
(Cdm)