NAPOKON RIJEŠEN SLUČAJ: Poznat ubica Jelene Marjanović

Boža Spasić, nekadašnji operativac DB, tvrdi da je u svjetskoj, a i našoj praksi i ranije bilo slučajeva u kojima se ubice nisu sjećale samog zločina.
– To su ubistva izazvana u afektu, pod velikim pritiskom. On ne zna da je to uradio, ne sjeća se i nema svijest o samom događaju. Možemo da vjerujemo u ovo jer je to objašnjenje zbog čega ovoliko dugo traje istraga. Ubica je možda podvojena ličnost ili psihopata – smatra Spasić.
Kako saznajemo, nakon danonoćne istrage, koja je trajala sedam mjeseci, inspektori su došli do ključnih saznanja u vezi sa misterioznim ubistvom Jelene Marjanović Krsmanović i uspjela da otkrije ko je počinio zločin koji ne prestaje da intrigira srpsku javnost.
– U pitanju je osoba koja pati od jednog od najtežih poremećaja ličnosti. Naime, Jelenin ubica je podvojena ličnost i on je potpuno nesvjestan zločina koji je počinio. On se uopšte ne sjeća da je ubio pjevačicu, pa samim tim se i ne sjeća kako i zašto je to učinio – kaže naš izvor iz istrage.
Koliko je ta osoba nesvjesna zločina koji je počinila, govori i činjenica da je ubica više puta nakon Jeleninog ubistva istupao u javnosti.
– On se javno oglašavao povodom slučaja i više puta je pred kamerama govorio o ubistvu zvijezde „Granda“. O ubistvu je pričao bez trunke kajanja, pitajući se ko je mogao da počini tako gnusno ubistvo mlade pjevačice i majke maloljetnog djeteta – objašnjava naš sagovornik.
VUČIĆ: Policija zna sve, tužilac traži dokaze
Policija zna sve. Veoma je važno i za državu da se ovaj slučaj riješi. Ubistvo Jelene Marjanović postalo je državna tema. Tužilac, međutim, nije zadovoljan prikupljenim dokazima i zato ubica još nije uhapšen – rekao je nedavno Vučić.
(Kurir)