Novak lagano, Rafa se namučio - Volim Podgoricu

Novak lagano, Rafa se namučio

Novak Đoković rutinski se plasirao u treće kolo US opena.
Srpski teniser je u tri seta bio bolji od Austrijanca Andreasa Hajder – Maurera u tri seta, 6:4, 6:1, 6:2.

Samo je u prvoj dionici bilo neizvjesnosti, a Đoković je do ključnog brejka stigao kod rezultata 5:4.

Austrijanac nije izdržao pritisak kada je servirao da ostane u setu, pa je Novak stigao do rezultatske i psihološke prednosti.

Drugi set je Đoković dobio mnogo lakše. Odmah je napravio brejk, poveo 3:0, a potom još jednom oduzeo servis rivalu za sigurnih 6:1.

Sličan scenario viđen je i u posljednjoj dionici, tokom koje je opet uz dupli brejk sa 6:2 srpski teniser lako završio set i meč.

U trećem kolu ga čeka Andreas Sepi, koji je sa 3:1 bio bolji od Gruzijca Gabašvilija.

Plasman dalje rano jutros izborio je i Žo Vilfred Conga trijumfom u tri seta nad Marselom Granoljersom.

Rafa se namučio

Rafael Nadal je pobijedio Dijega Švarcmana sa 3:0 (7:6, 6:3, 7:5) i plasirao se u treće kolo US opena.

Namučio je omaleni Argentinac favorizovanog tenisera iz Španije, koji je na kraju od vrha mreže uspio da iskoristi drugu meč loptu i prođe dalje.

U prvom setu je Švarcman od 5:2 uspio da se vrati i izbori taj brejk u kojem je prokockao 5:3.

Ispustio je argentinski teniser i 2:0 sa starta druge dionice, a brejk viška nije uspio da iskoristi ni u trećem setu.

Međutim, Rafael Nadal i pored pobjede, nema previše razloga za zadovoljstvo nakon ovakve igre.

U trećoj rundi ga čeka tradicionalno za njega nezgodni Fabio Fonjini, a njihovi mečevi su u prošlosti često znali da budu na ivici incidenta, pa nema sumnje da nas čeka interesantan duel.