OPTUŽNICA PROTIV RAKOČEVIĆA I DOŽIĆA: Brutalno pretukli biznismena? - Volim Podgoricu

OPTUŽNICA PROTIV RAKOČEVIĆA I DOŽIĆA: Brutalno pretukli biznismena?

Osnovni sud u Bijelom Polju potvrdio j e optužnicu podignutu protiv Miroslava Rakočevića i Radula Dožića koji se terete da su sada pokojnog biznismena iz Budve Dragana Bećirovića brutalno pretukli u januaru 2008. godine u Kolašinu, dok se sa prijateljima vraćao sa skijališta Jezerine nadomak Kolašina.

Optužnicom, koja je podignuta nakon devet i po godina od kad se napad dogodio, Rakočeviću i Dožiću se na teret stavljaju krivična djela teška tjelesna povreda i nasilničko ponašanje.

Dragan Bećirović, tadašnji izvršni direktor kompanije „Bepler i Džejkobson”, napadnut je 4. januara 2008. godine dok se sa prijateljima džipom vraćao sa skijališta Jezerine nadomak Kolašina.

U blizini restorana „Savardak” njegov automobil je sa strane udario džip „grand čiroki” iz koga je istrčalo više napadača. Bećirovića su zatim izvukli iz džipa i počeli da ga udaraju pesnicama i šutiraju po glavi i tijelu.

Oba vozila su ostala na licu mjesta, a u “džipu” u kojem su bili napadači, koji su u međuvremenu pobjegli, ostali su brojni tragovi. Bećirović je tom prilikom zadobio prelom jagodične kosti, kao i naprsnuće više rebara.

Zbog sumnje da su počinili ovaj napad, policija je danima tragala za Dožićem, Strugarom i Rakočevićem koji su kasnije uhapšeni u Beogradu.

Policija je tokom uviđaja na Bećirovićevoj havarisanoj “tojoti”, duž čitave bočne strane uočila tragove krvi, a takvi tragovi ostali su i na sniježnom pokrivaču u okolini.

Osim toga, u džipu u kojem su bili napadači nađena su dva mobilna telefona i lična dokumenta na ime Miroslava Rakočevića. A da je u obračunu korišćeno i vatreno oružje i oruđe najbolje potvrđuje čaura pištolja 7.65 kalibra i držalica sjekire oblivena krvlju koja je izuzeta sa lica mjesta.

Policija je na krovu “tojote” i u njenoj unutrašnjosti uočila tragove projektila.

Svi navedeni dokazi i iskazi svjedoka čije je pribavljanje tada bilo u nadležnosti sudije za istrage, nijesu bili dovoljni osnovnom državnom tužiocu u Kolašinu Vojislavu Grujičiću da podigne optužnicu već je obustavio krivično gonjenje.

Tek sedam godina kasnije, Više državno tužilaštvo je zatražilo od kolega iz Osnovnog tužilaštva Kolašin spise ovog predmeta, pokušavajući da kroz istraživanje ovog slučaja utvrdi da li se ovaj događaj može dovesti u vezu sa vinovnicima ubistva Bećirovića koje se dogodilo u aprilu 2011. godine u Budvi.

Za ubistvo Bećirovića nepravosnažno je osuđen Marko Šaranović i to na 14 godina zatvora.

Dnevne novine

Slične Objave

Back to top button
WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com