OVAKO JE POMAHNITALI KAMION SIJAO SMRT U HRVATSKOJ: Objavljen snimak koji pokazuje kako je došlo do jezive tragedije na odmorištu punom putnika! (VIDEO) - Volim Podgoricu

OVAKO JE POMAHNITALI KAMION SIJAO SMRT U HRVATSKOJ: Objavljen snimak koji pokazuje kako je došlo do jezive tragedije na odmorištu punom putnika! (VIDEO)

Kočnice, tempomat, svi vitalni djelovi kamiona MAN zagrebačke kompanije “Marin Promet”, koji je u petak oko 9.30 na odmorištu auto-puta A3 sijao smrt, bili su ispravni.

To je utvrđeno u kutinskoj Stanici za tehnički pregled uz prisustvo vještaka MUP Centra za forenzička ispitivanja i vještačenja, a to se pokazalo i tokom probne vožnje. Isprobani su i tempomat (automatski reguliše i održava brzinu) i kočnice i nisu uočeni nikakvi nedostaci tokom pregleda.

Nisu radila samo svjetla koja su uništena u naletu na druga vozila, ali sve ostalo je na kamionu bilo ispravno, navodi Jutarnji list.

Očitavanjem digitalnog tahografa ustanovljeno da je vozač (59) iz Zagreba od trenutka kad je krenuo sa odmorišta kod Županje, gdje je odmarao nakon što je krenuo put Zagreba iz Beograda prevalio 140 kilometra i stalno je vozio brzinom od 90 kilometara na sat, sve do trenutka udara u auto zagrebačkih tablica.

Upravo taj podatak ukazuje da je vozač sve vrijeme koristio tempomat jer je nemoguće da bi nogom na papučici gasa čitavim putem održavao istu brzinu. Vozač Ivo F. (59) policiji je u razgovoru rekao da je skrenuo kako bi natočio gorivo.

Umjesto da je smanjio brzinu koja je bila ograničena na 40 km on je brzinom od 90 kilometara na sat ušao na odmorište.

Prvo je udario u teretno vozilo zagrebačkih registracija i nastavio dalje da se kreće kroz benzinsku stanicu, gdje je naletio na dvije djevojke (26, 28), koje su od siline udarca odbačene na asfaltnu površinu, zatim je udario u dvije 14-godišnje djevojčice  Renatu Horvat i Ivu J. koje su na mjestu ostale mrtve.

 

Jutarnji.hr

Slične Objave

Back to top button
WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com