Ovo je analiza efekata akcije “Limitirane cijene” i uporedni prikaz cijena namirnica u regionu - Volim Podgoricu

Ovo je analiza efekata akcije “Limitirane cijene” i uporedni prikaz cijena namirnica u regionu

Ministarstvo ekonomskog razvoja objavilo je analizu efekata akcije “Limitirane cijene”. Takođe, Ministarstvo je dostavilo i uporedni prikaz cijena namirnica u regionu, sa napomenom da su cijene naznačene u dokumentu preuzete sa online trgovina navedenih trgovačkih lanaca na dan 28.1.2025. godine.

Naime, u pitanju su artikli kod kojih je određena maksimalna cijena u Hrvatskoj, što je bila polazna osnova za izradu analize.

Foto: Vlada Crne Gore

Iz Minstarstva su ukazali na to da je moguće da već danas postoje drugačije cijene određenih artikala, budući da je u svakoj od ovih država formiranje cijena slobodno i da trgovci nerijetko na dnevnom nivou rade kalkulacije cijena.

 

Foto: Vlada Crne Gore

Inflacije se, prema podacima Monstata, u 2024. godini kretala u intervalu od 1 odsto (u septembru) do 5.4 odsto (u aprilu).

“Prije početka akcije ,,Limitirane cijene” (koja je počela u septembru) inflacija je iznosila 2.2 odsto u avgustu i 3.5 odsto u julu, dok je u septembru, oktobru i novembru pala na ispod 2 odsto. ·         Evidentan je pad mjesečne stope godišnje inflacije”, zaključili su iz Ministarstva.

Slične Objave

Back to top button
WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com