Pejović: Aktuelna vlast u Zeti u stanju političke dezorjentacije

Juče smo u Zeti svjedočili pokušaju fingiranog sukoba između partija kojima je zajedničko da se nikada nijesu pojavili na šest zakazanih sjednica o “otpriznavanju” Kosova u Zetskom parlamentu, kazao je Novica Pejović, Odbornik Demokrata u SO Zeta.
“Takođe, imali smo i podnesene krivične prijave protiv predsjednika Opštine Zeta i zahtjeve za inspekcijskim nadzorom SO Zeta od čovjeka na kojem je počivala opština i koji je bio desna ruka aktuelnog predsjednika Opstine. Juče su svi oni bili kao rogovi u vreći, svjesni brojnih propuštenih šansi, koje su imali da život u Zeti učine mnogo boljim nego što jeste. Svima njima je juče bilo zajedničko i to da su, ničim izazvani, dotakli se zetakih Demokrata, a neki od njih su tom prilikom iznijeli i neistine. Sve je to iz razloga što mnogi od njih, jedino u Demokratama Zete vide jedinu zdravu strukturu, koja svojim odgovornim djelovanjem bilježi sve veći nivo podrške. Znamo dobro da vam to svima smeta”, kazao je Pejović.
Prema njegovim riječima, DPS u stečaju, pokušava da se vrati na veliku scenu ali bez ikakvih političkih resursa i sa teškom zaostavštinom iz vremena kada su vršili vlast u Zeti, oličenom u aferi Koverta.
“Gospodi iz DPS-a, koja ne mogu dovesti tri osobe na press konferenciju, poručujemo da treba da se desi gotovo nemoguća transformacija da bi se mi složili sa njima u bilo čemu. Treba najprije da građanima Zete date odgovor za kovertu, kolektor, sky prepiske i hapšenja najviših partijskih i nekadasnjih drzavnih funkcionera. Do tada, udarajte u sulundare i palite dimne bombe, praznici su. Za naše djelovanje i planove nije nam potrebna ničija pomoć”, dodaje Pejović.
Kako je istakao, da je aktuelna vlast u Zeti u stanju političke dezorjentacije govori i činjenica da ih brani osoba kojoj treba vodič kroz Zetu ali i kroz zakone, pravo i sudske presude.
“Nemam dilemu da ce kad dobiju lekcije od države i institucija o pravu i pravdi, aktuelni pi-ar predsjednika Opstine, tiho nestati iz Zete kao što je tiho i došao. Predsjednik Opstine Zeta još uvijek nije toliko loš kao njegovi prethodnici ali je trčećim korakom krenuo ka tome. Zajedno sa nelegitimnim Domazetovićem i gospođom Đuretić koja je, ni kriva ni dužna, prije razriješena nego što je i sjela u fotelju. Odluka o njenom imenovanju, kao nezakonita, nalazi se pred Upravnim sudom Crne Gore, kao još jedan izraz apsolutnog odsustva pravnog znanja u našoj opštini.
Sve vas zajedno pozivamo da, koliko toliko i ako umijete, ugasite požare u opštini Zeta i prestanete sa kršenjem propisa. Po sudskim odlukama, imamo dva predsjednika Skupštine, dva sekretara istog sekretarijata a uskoro ćete imati dva potpredsjednika skupštine. Nezabilježeno”, zaključio je Pejović.