Perović: ''Do smjene režima će doći nenasilno, očekujem veći broj građana na protestima'' - Volim Podgoricu

Perović: ”Do smjene režima će doći nenasilno, očekujem veći broj građana na protestima”

Kada su nakon izbijanja afere “Koverta”, u organizaciji građanskog pokreta “Odupri se”, prije tačno tri mjeseca, počeli građanski protesti, mnoge su masovna okupljenja iznenadila, jer u Crnoj Gori, skoro da ne postoji tradicija građanskih protesta.

Neki su već razočarani, jer su naivno vjerovali da će tri decenije nepromijenjana vlast, konačno postati dio prošlosti.

Ogroman broj ljudi i dalje je međutim u iščekivanju.

Jedni se nadaju opstanku, drugi novom početku.

Gostujući u Vijestima u pola 7 predstavnik pokreta “Odupri se” Džemal Perović rekao je da su protesti najmasovniji do sada organizovani u Crnoj Gori.

“Upostavljena je tradicija bunta građana i građanima je pojašnjena situacija da ne moraju da strijepe kako će se destiti promjene”, rekao je Perović.

Dodao je da će “do smjene režima doći nenasilno” i da očekuje da će protesti biti masovniji.

Perović je najavio mogućnost i organizovanja protesta tokom ljeta.

“Procjenjivaćemo prilike. Nas su na ulicu izvele zarobljene institucije i tokom ljeta će se sigurno desiti neki povod za protest”, rekao je Perović.

(Vijesti)

Slične Objave

Back to top button
WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com