PODGORICA: Deponija smeća u koritu Morače

Poveća deponija smeća u koritu Morače, nedaleko od Medicinske škole, napravljena je poveća deponija smeća koja će vremenom da se surva u rijeku. Mještanin Rajko Đukanović kazao je da ovo nije prvi put da se formira deponija i očekuje nadležne da reaguju.
-Ranije su radnici Čistoće čistili tri dana tu deponiju. Nije mnogo vremena prošlo ponovo su je napravili. Neko izgleda živi, a i renovira objekte u brijegu od Morače pa smeće baca u rijeku. Meni to strašno smeta. Ja idem Moračom i kupim smeće i nosim ga do kontejnera, a oni istovaraju gdje stignu. Ko im je dozvolio da grade i bacaju smeće. Mi smo neka ekološka država, a na zadnjem mjestu smo što se ekologije tiče. Čas izuzecima, kao što su Bar i Bijelo Polje – rekao je Đukanović.
Đukanović apeluje na nadležne da što prije očiste deponiju kako ne bi završila u talasima rijeke.
(Dan)



