PODGORICA: Deponija smeća u koritu Morače - Volim Podgoricu

PODGORICA: Deponija smeća u koritu Morače

Poveća deponija smeća u ko­ri­tu Mo­ra­če, ne­da­le­ko od Me­di­cin­ske ško­le, na­pra­vlje­na je po­ve­ća de­po­ni­ja sme­ća ko­ja će vre­me­nom da se sur­va u ri­je­ku. Mje­šta­nin Raj­ko Đu­ka­no­vić ka­zao je da ovo ni­je pr­vi put da se for­mi­ra de­po­ni­ja i oče­ku­je nad­le­žne da re­a­gu­ju.

-Ra­ni­je su rad­ni­ci Či­sto­će či­sti­li tri da­na tu de­po­ni­ju. Ni­je mno­go vre­me­na pro­šlo po­no­vo su je na­pra­vi­li. Ne­ko iz­gle­da ži­vi, a i re­no­vi­ra objek­te u bri­je­gu od Mo­ra­če pa sme­će baca u ri­je­ku. Me­ni to stra­šno sme­ta. Ja idem Mo­ra­čom i ku­pim sme­će i no­sim ga do kon­tej­ne­ra, a oni is­to­va­ra­ju gdje stig­nu. Ko im je do­zvo­lio da gra­de i ba­ca­ju sme­će. Mi smo ne­ka eko­lo­ška dr­ža­va, a na zad­njem mje­stu smo što se eko­lo­gi­je ti­če. Čas iz­u­ze­ci­ma, kao što su Bar i Bi­je­lo Po­lje – re­kao je Đu­ka­no­vić.

Đu­ka­no­vić ape­lu­je na nad­le­žne da što pri­je oči­ste de­po­ni­ju kako ne bi završila u talasima rijeke.

(Dan)

Slične Objave

Back to top button
WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com