PODGORICA: Glavni grad dijeli 15 socijalnih stanova, pogledajte koliko je prijavljenih - Volim Podgoricu

PODGORICA: Glavni grad dijeli 15 socijalnih stanova, pogledajte koliko je prijavljenih

Čla­no­vi Ko­mi­si­je za rje­ša­va­nje stam­be­nih pi­ta­nja li­ca u sta­nju so­ci­jal­ne po­tre­be Glav­nog gra­da obi­la­ze li­ca ko­ja su apli­ci­ra­la za ras­po­dje­lu 15 sta­no­va.

Sta­no­vi se do­bi­ja­ju na ko­ri­šće­nje, a u slu­ča­ju pro­m­je­ne ma­te­ri­jal­nog sta­tu­sa gu­bi se pra­vo za stam­be­ni pro­stor. Na kon­kur­su je apli­ci­ra­lo 154 li­ca i u to­ku je pro­vje­ra nji­ho­vog imov­nog sta­nja.

Če­ka­ju se od ka­ta­stra po­da­ci o imo­vi­ni kan­di­da­ta i nji­ho­vih srod­ni­ka. Ko­li­ko će to tra­ja­ti i kad se oče­ku­je rang-li­sta Vla­di­mir Raj­čić, pred­sjed­nik Ko­mi­si­je ni­je mo­gao pre­ci­zi­ra­ti. On je is­ta­kao da to vi­še ne za­vi­si od njih već od ka­ta­stra.
-Ko­mi­si­ja je od­ra­di­la ve­li­ki dio po­sla i do­šli smo do sa­mog kra­ja. Osta­lo je sa­mo da se za je­dan dio li­ca ko­ja su apli­ci­ra­la na kon­kur­su pro­vje­ri imo­vi­na i čim do­bi­je­mo iz ka­ta­stra te po­dat­ke bi­će rang-li­sta. U ovom tre­nut­ku ne mo­že­mo re­ći kad će to bi­ti jer ta pro­ce­du­ra do­bi­ja­nja po­da­ta­ka če­sto zna da po­tra­je.

Ima­mo ma­lo ve­ći broj li­ca za ko­je pro­vje­ra­va­mo imo­vi­nu nji­ho­vih srod­ni­ka što mo­že da po­tra­je. Vi­še to ne za­vi­si od nas, već od ka­ta­stra.

Cilj nam je da na kr­jau ima­mo rang-li­stu ko­ja će od­go­va­ra­ti stvar­nom sta­nju i da u skla­du sa od­lu­kom o do­dje­li sta­no­va li­ci­ma u sta­nju so­ci­jal­ne po­tre­be po­di­je­li­mo sta­no­ve ko­ji su pred­met kon­kur­sa – re­kao je Ra­ji­čić.
Ra­j­čić ka­že da je bi­lo vi­še kan­di­da­ta pri­ja­vlje­nih na kon­kur­su ali svi oni ko­ji su pre­ko bro­ja 154 ni­je­su is­pu­nja­va­li za­kon­ske uslo­ve pa su auto­mat­ski eli­mi­ni­sa­ni.
-S ob­zi­rom da di­je­li­mo 15 sta­no­va ja­sno je da će bi­ti žal­bi. To je ne­mi­nov­no jer je to pra­vo sva­kog li­ca ko­je je kon­ku­ri­sa­lo. Ne že­lim da na­ša ime­na uka­lja­mo tim da smo ne­pro­fe­si­o­nal­no od­ra­di­li po­sao – is­ti­če Ra­ji­čić.
Glav­ni grad će po­di­je­li­ti 15 sta­no­va so­ci­jal­no ugro­že­nim gra­đa­ni­ma.

Stam­be­ne je­di­ni­ce su u Ho­land­skim se­stra­ma u Za­go­ri­ču, na Vre­li­ma rib­nič­kim i u zgra­di na Tu­škom pu­tu u Bu­le­va­ru Stan­ka Ra­do­nji­ća. U Ho­land­skoj se­stri 1 bi­će po­di­je­ljen stan od 38,40 kva­dra­ta, a u Ho­land­skoj se­stri 2 tri sta­na kva­dra­tu­re od po 39,40 kva­dra­ta.

U zgra­di Cr­no­gor­ske se­stre 2 bi­će po­di­je­ljen stan od 38,40 kva­dra­ta, a na Vre­li­ma rib­nič­kim tri sta­na od 41 kva­drat i je­dan od 67 kva­dra­ta.

U zgra­di ko­ja je u za­hva­tu DUP-a Za­go­rič 3 i 4 Glan­vi grad će so­ci­jal­no ugro­že­ni­ma po­di­je­li­ti stan od 27,55 kva­dra­ta, a u Blo­ku 3 DUP-a Ser­vi­sno skla­di­šna zo­na u la­me­li A na Tu­škom pu­tu bi­će po­di­je­lje­na dva sta­na od po 40 kva­dra­ta, je­dan od 46 kva­dra­ta, je­dan od 26 kva­dra­ta i je­dan od 53 kva­dra­ta.

(vlimpodgoricu.me/dan.co.me)

Slične Objave

Back to top button
WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com