PODGORICA: Izbila TUČA u „Mall of Mon­te­ne­gro” - Volim Podgoricu

PODGORICA: Izbila TUČA u „Mall of Mon­te­ne­gro”

U ri­bar­ni­ci pi­ja­ce u „Mol of Mon­te­ne­gro” ju­če oko de­vet ča­so­va do­šlo je do fi­zič­kog su­ko­ba iz­me­đu in­ka­san­ta Tr­žni­ca i pi­ja­ca Želj­ka Br­no­vi­ća i še­zde­set­sed­mo­go­di­šnje pro­da­va­či­ce D.M. Do in­ci­den­ta ko­ji se na­o­či­gled mno­štva po­sma­tra­ča od­vi­jao ne­ko­li­ko mi­nu­ta, do­šlo je u tre­nut­ku ka­da je Br­no­vić do­šao u ri­bar­ni­ci da sku­pi dnev­nu za­kup­ni­nu od pet eura. Po­što u tom tre­nut­ku ni­je ima­la nov­ca da pla­ti za­kup D.M. je in­ka­san­tu sa­op­šti­la da će mu pet eura da­ti na­kon što pro­da zr­na od na­ra. Ta­da je, pre­ma ri­je­či­ma D.M., Br­no­vić pro­suo kan­tu sa zr­ni­ma na­ra, što je bio oki­dač za fi­zič­ki su­kob, na­kon ko­jeg je še­zde­set­sed­mo­go­di­šnja pro­da­va­či­ca za­vr­ši­la na po­du.
– U jed­nom tre­nut­ku na­i­šao je čo­vjek ko­ju sku­plja na­kna­du od pro­da­va­ca. On me je opo­mi­njao da iza­đem iz pi­ja­ce, ako ne­mam da pla­tim pet eura. Ja sam mu od­go­vo­ri­la da ću mu da­ti no­vac čim pro­dam ro­bu, da bi mi on ka­zao da ja ne­ću to­li­ko nov­ca mo­ći za­ra­di­ti. Na­kon to­ga on je pro­suo kan­tu sa zr­ni­ma na­ra po po­du i to su svi vi­dje­li. On­da je do­šlo do gu­ra­nja i uda­ra­nja iz­me­đu nas dvo­je, da bih ja na kra­ju za­vr­ši­la na po­du i sve su to ka­me­re sni­mi­le. Ni­ka­da u ži­vo­tu se ni­sam po­tu­kla i do­če­ka­la sam po sta­re da­ne da se tu­čem sa mom­kom vi­so­kim dva me­tra. Pre­ži­vlja­vam od pro­da­je na pi­ja­ci, jer mi ni­je do­volj­no 65 eura so­ci­jal­ne po­mo­ći- ka­za­la je vid­no uz­ne­mi­re­na pro­da­va­či­ca.
Na­kon što su dvo­ji­ca mo­ma­ka pri­te­kla u po­moć i raz­dvo­ji­la D.M. i Br­no­vi­ća, ona je na­zva­la po­li­ci­ju ko­ja je br­zo iza­šla na li­ce mje­sta, oba­vi­la raz­go­vor sa su­ko­blje­nim stra­na­ma i oče­vi­ci­ma i sa­či­ni­la za­pi­snik. Ka­ko bi utvr­di­li šta se stvar­no de­si­lo, po­li­caj­ci će po­gle­da­ti i snim­ke sa bez­bjed­no­snih ka­me­ra.
U mo­men­tu ka­da smo raz­go­va­ra­li sa pro­da­va­či­com Br­no­vić je bio na in­for­ma­tiv­nom raz­gvo­ru.
Na­kon in­ci­den­ta iz­vr­šni di­rek­tor Tr­žni­ca i pi­ja­ca Ran­ko Jo­va­no­vić sa­op­štio je da se sva­ko­dnev­no sri­je­ću sa ve­li­kim pro­ble­mom van­pi­jač­ne pro­da­je, na­ro­či­to u objek­tu „Po­brež­je”, zbog če­ga su re­da­ri pri­nu­đe­ni da in­ter­ve­ni­šu i za­šti­te imo­vi­nu dru­štva i za­kup­ce ko­ji re­dov­no iz­mi­ru­ju oba­ve­ze ka­ko pre­ma pred­u­ze­ću, ta­ko i pre­ma dr­ža­vi u vi­du po­re­za, ca­ri­na. S dru­ge stra­ne, on je po­ru­čio da će, uko­li­ko bu­de osno­va, pro­tiv sva­kog rad­ni­ka dru­štva bi­ti po­kre­nut di­sci­plin­ski po­stu­pak.
– Ko­mu­nal­na po­li­ci­ja je za­du­že­na za dio iz­van Tr­žnog cen­tra, pa na­kon nji­ho­ve in­ter­ven­ci­je ne­le­gal­ni pro­dav­ci uđu na pi­ja­cu i po­red broj­nih mol­bi i upo­zo­re­nja na­ših slu­žbi, od­bi­ja­ju da se uklo­ne, zbog če­ga ima­mo po­te­ško­će da uve­de­mo red u svom objek­tu. Re­dar­skoj i slu­žbi obez­bje­đe­nja je u opi­su po­sla i oba­ve­za da šti­te imo­vi­nu dru­štva i spre­ča­va­ju van­pi­jač­nu pro­da­ju. Ta­ko­đe, pre­ma sva­kom za­po­sle­nom u Tr­žni­ca­ma i pi­ja­ca­ma ko­ji ne po­štu­je rad­ne oba­ve­ze bi­će po­kre­nut di­sci­plin­ski po­stu­pak, uko­li­ko se do­ka­že da za to po­sto­ji osnov i raz­log- na­veo je Jo­va­no­vić.

(Dan)

Slične Objave

Back to top button
WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com