PODGORICA: Izvršena počasna paljba povodom Dana pobjede
Pripadnici Mješovite artiljerijske baterije Vojske Crne Gore izvršili su danas počasnu paljbu povodom Dana pobjede.

foto: cdm.me
Mješovita artiljerijska baterija Vojske Crne Gore izvršila je počasnu paljbu s platoa podgoričkog brda Gorica povodom 9.maja, Dana pobjede nada fašizmom.
Kako je saopšteno iz Ministarstva odbrane, počasnu paljbu je naredio predsjednik Filip Vujanović, a izvedena je u 18 sati s 10 plotuna iz šest haubica.
Dan pobjede se slavi 9.maja, jer je tada sovjetski maršal Georgij Žukov ratifikovao u ime Saveznika sporazum o njemačkoj kapitulaciji, koji je dan ranije, u ime Trećeg rajha, potpisao feldmaršal Vilhelm Kajtel.
Izvor. cdm.me



