PODGORICA: Napušteni konji uništavaju imanja - Volim Podgoricu

PODGORICA: Napušteni konji uništavaju imanja

Kroz Ku­če mje­seci­ma er­ge­la ko­nja bez kon­tro­le ide po se­li­ma i uni­šta­va ima­nja i za­sa­de. Mo­gu se vi­dje­ti svu­da, mje­šta­ni­ma pri­či­nja­va­ju ve­li­ku šte­tu, te bi ovo­me tre­ba­lo da se sta­ne na kraj. Mje­šta­ni ape­lu­ju na nad­le­žne da ne­što pre­du­zmu jer su ko­nji i te ka­ko opa­sni i ka­da je sa­o­bra­ćaj u pi­ta­nju.
-Tre­nut­no su na Ubli­ma gdje sve uni­šta­va­ju. Te ko­nje su lju­di ko­ri­sti­li za bra­nje dr­va pa im sa­da ne tre­ba­ju do sle­de­će se­zo­ne i on­da ih pu­ste po se­lu. Ima ih svu­da. Njih de­set do 15 sva­kod­ne­vno do­la­zi u se­lo. Kad ih ne­ko otje­ra oni tr­če i po­sta­je iz­u­zet­no opa­sno za vo­za­če ko­ji ih ne oče­ku­ju na pu­tu. Pra­va je sre­ća da već ni­je do­šlo do ne­kog ozbilj­nog ude­sa. Su­vi­šno je go­vo­ri­ti šta to­li­ko ži­vo­ti­nja uči­ni na ima­nji­ma, po­seb­no stra­da­ju voć­nja­ci i lo­ze – ka­žu mje­ta­ni Uba­la.
Oni po­zi­va­ju nad­le­žne da što re­a­gu­ju ili vla­sni­ke da od­ve­du ko­nje.
-Ne zna­mo ni ko­ga da zo­ve­mo. Svi se pra­ve ne­na­dle­žni. Ne zna­mo ko­me da se vi­še obra­ti­mo za po­moć. Ape­lu­je­mo na njih da što pri­je do­đu i pre­du­zmu ne­što jer ko­nji pred­sta­vlja­ju ve­li­ki pro­blem – ka­žu mje­šta­ni. 

(Dan)

Slične Objave

Back to top button
WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com