Medojević: DF ne stoji mirno pred birokratama iz Brisela


– Predsjednik Pokreta za promjene i član Predsjedništva Demokratskog fronta optužio je na svom Tviter nalogu lidera Demosa Miodraga Lekića za servilan odnos prema zvaničnicima Evropske unije u Crnoj Gori. Medojević je komentarišući fotografiju na kojoj se vidi kako Miodrag Lekić i šef Delegacije EU u Podgorici Mitja Drobnič stoje jedan pored drugog napisao da je lider Demosa stajao mirno pred birokratom iz Brisela“.
– DF ne stoji mirno pred birokratama iz Brisela. Naša sloboda, naša stvar – napisao je Medojević. Drobnič se juče u odvojenim sastancima sreo sa Lekićem kao i sa liderima Demokratske narodne partije i Građanskog pokreta URA Milanom Kneževićem i Žarkom Rakčevićem, dok je za danas predviđen zajednički susret sa Medojevićem i liderom Nove srpske demokratije Andrijom Mandićem. U saopštenju nakon susreta sa Lekićem je navedeno da je neophodno praćenje rezultata u oblasti vladavine prava, naročito u postojećem predizbornom periodu.
– Poseban akcenat tokom razgovora je stavljen na oblast izbornog zakonodavstva, posebno u dijelu njegove neophodne implementacije, kao bitne pretpostavke za funkcionisanje elementarnih demokratskih principa i kao neophodnog uslova za napredovanje Crne Gore u integracionom procesu – navedeno je u saopštenju u kojem nije pomenuta mogućnost organizovanja protesta, što je razljutilo Medojevića.
– Samo da razjasnimo. Ni Demos ni URA šefu Delegacije EU u Crnoj Gori nijesu ni pomenuli proteste. Demokratski front je jedina opozicija – napisao je Medojević.
(Pobjeda)



