Rakčević: Ko se služi trikovima najbolje pokazuje Đukanović

Kako je precizirao, te trikove je prvo demantovao Izvještaj Evropske komisije u kojem se konstatuje da se izborno zakonodavstvo ne primjenjuje, da nema progresa u medijskoj sferi i upozorava se na aferu Snimak.
“Potom je višestranačka Radna grupa u svom izvještaju potvrdila da se “nijesu u propisanom zakonskom roku primijenile važne odredbe izbornih zakona”. Danas je jasno da je primjena elektronske identifikacije birača i Afis sistema nemoguća prije aprila”, dodao je Rakčević.
Prema njegovim riječima, izborni trikovi DPS-a su i izborna kupovina ličnih karata.
“Strastvenim kolekcionarima ličnih karata iz DPS-a je presuđeno. Poznati su trikovi i sa DPS-ovom razuđenom šemom socijalne pomoći. Kakva je to organizovana grupa i šema pokazuju pravosnažne sudske presude DPS aktivistima na sjeveru za zloupotrebe socijalnih davanja i kupovinu glasova”, smatra Rakčević.
On cijeni da Đukanović takođe problematizuje doživotne naknade za majke sa troje i više djece jer je to više nego što je održivo.
“Veliki je problem izdvojiti 12 miliona za majke, a nije problem iz budžeta pokloniti 15 puta više putem državnih garancija partnerima Olegu Deripaski, MNSS-u, “nepoznatim vlasnicima” Primorke, odnosno ukupno 182 miliona eura. Poručio je naciji da nema ekonomske krize. Kakva kriza? Više nijesmo lideri samo u regionu, nego smo drugi u Evropi. Finasijski sistem je danas zdraviji i danas imamo smanjenu nezaposlenost u Crnoj Gori. Ne spori premijer da je javni dug porastao četiri puta od obnove nezavisnosti, ali ga pravda agresivnim ekonomskim rastom. Nejasno je da li taj agresivni rast ekonomije osjeća velika većina građanki i građana koji su u stanju socijane potrebe, penzioneri, radnici zatvorenih fabrika i 39.000 registrovanih nezaposlenih. Ostaje nejasno kojim trikom je od posljednjih parlamentarnih izbora 2012. godine smanjila nezaposlenost sa 31.000 na današnjih 39.000. U istom periodu je društveni proizvod porastao sa 3,33 milijarde na 3,66 milijardi eura, dakle svega 330 miliona eura, dok je javni dug porastao preko milijardu, sa 1,295 na 2,34 milijarde eura. Ovim iznosom nijesu obuhvaćene državne garancije u iznosu od 315 miliona eura. To su rezultati pogrešnog modela razvoja, uništavanja realne ekonomije, forsiranja klijantelističke ekonomije, rasprodaje svega i svačega i uništavanja prirodnih resursa”, zaključio je Rakčević.