Požar kod nekadašnjeg Radoja Dakića pod kontrolom, dežuraće tokom noći

Veliki požar izbio je danas u jednom od hangara nekadašnjeg Radoja Dakića. Komandir Službe zaštite i spasavanja Glavnog grada Goran Janković kazao je da je požar stavljen pod kontrolu i da je spriječeno širenje vatre na susjedne objekte.
“Problem u gašenju je predstavljao vjetar, ali i to što su u hangaru bile velike količine visoko gorućeg materijala – drveta, iverica, starog namještaja i slično”, kazao je Janković.
Pošto je u pitanju požar velikih razmjera, nije mogao da precizira kada će u potpunosti biti ugašen.
Kako nam je kazao, ekipe će cijelu noć dežurati kako se požar ne bi širio.
Ranije je je iz Službe zaštite i spašavanja saopšteno da je prijava da je došlo do požara upućena upućena u 17:37 sati.
“Na licu mjesta upućeno je šest posada sa 14 vatrogasaca koji su zatekli požarom zahvaćenu halu u krugu nekadašnje fabrike Radoja Dakića”, navodi se u saopštenju Službe zaštite i spašavanja.