Pritvor Podgoričaninu, prekršio zabranu prilaska bivšoj supruzi
Krivično vijeće Osnovnog suda u Podgorici je odredilo pritvor okrivljenom N.A. zbog sumnje da je prekršio zabranu približavanja bivšoj supruzi S.A. na udaljenosti ne manjoj od 100 metara. Pritvor je određen zbog opasnosti od ponavljanja krivičnog djela.
Kako navode u saopštenju Osnovnog suda, sumnja se da je izvršio produženo krivično djelo kršenje zabrane određene izrečenom mjerom bezbjednosti, a kojom mu je određena zabrana približavanja bivšoj supruzi.
“Radi se o licu koje je ranije višestruko osuđivano, između ostalog, i zbog krivičnog djela nasilje u porodici ili porodičnoj zajednici kada mu je, pored kazne zatvora izrečena mjera bezbjednosti, zabrana približavanja bivšoj supruzi na udaljenosti ne manjoj od 100 metara i to na vrijeme od dvije godine. Međutim, vijeće nalazi da stoji osnovana sumnja da je okrivljeni samo dan nakon izdržane kazne zatvora u dva navrata prekršio navedenu mjeru bezbjednosti, zbog čega je određivanje pritvora nužno, jer se jedino tom mjerom okrivljeni može spriječiti da ponovi krivično djelo”, navode u saopštenju Suda.



