PUTIN UPOZORAVA: Svaki pokušaj nacionalizacije naše imovine bi bio mač sa dvije oštrice
Predsjednik Rusije Vladimir Putin upozorio je danas da bi svaki pokušaj drugih zemalja da nacionalizuju ruski udio u kompanijama bio “mač sa dvije oštrice”.
“Već čujemo izjave zvaničnika o mogućoj nacionalizaciji neke naše imovine. Dokle će nas to dovesti? Neka niko ne zaboravi da je to mač sa dvije oštrice”, rekao je Putin.
Putin je kritikovao i “administrativni pritisak” na rusku državnu kompaniju Gasprom “u nekim evropskim zemljama”.
Njemačka je juče ovlastila vladinu agenciju da upravlja dugogodišnjom ćerkom-kompanijom Gasproma u toj zemlji, ali nije preuzela vlasništvo nad akcijama, već je riječ o privremenoj promjeni administracije do septembra.
Gasprom je prošle nedelje saopštio da je prekinuo veze sa tom kompanijom u Njemačkoj, što vlada u Berlinu ne priznaje, tvrdeći da je identitet novih vlasnika nejasan i da je sporazum postignut bez njenog odobrenja.



