RADUNOVIĆ POZVAO NA BOJKOT "RAMADE": Moramo pokazati zube! - Volim Podgoricu

RADUNOVIĆ POZVAO NA BOJKOT “RAMADE”: Moramo pokazati zube!

Predsjednik Odbora za evropske integracije, Slaven Radunović, neće danas prisustvovati debati “Pregovori o pristupanju, četvrta godišnjica uspješnog rada”, jer se debata održava u hotelu Ramada.

Radunović, kako je naveo, na taj način daje svoj doprinos “u opštem iskazivanju protesta protiv poteza menadžmenta Ramade prema saborkinji sa svih protesta, koja je svojom hrabrošću i visokom sviješću prema opštem dobru, otkrila jednu od zloupotreba državnih resursa”.

“Pozivam sve kolega da daju svoj doprinos, u mjeri kojoj mogu. Moramo pokazati zube režimu i diktatoru koji hvali poslodavca zbog izbacivanja “zviždača” s posla, uprkos činjenici da je kao premijer, prvopozvan da poštuje zakon i štiti “zviždače”.  Ali, kako bi se krali izbori, kad bi svi građani bili hrabri i savjesni kao naša saborkinja”, naveo je on na Facebooku.

Radunović je u zvaničnom dopisu u kojem organizatora obavještava o izostanku sa debate, naveo da do daljnjeg neće prisustvovati nijednoj manifestaciji koja se organizuje u Ramadi.

Današnju debatu, povodom četiri godine otvaranja pristupnih pregovora, organizuje Kancelarija glavnog pregovarača i Fondacija Konrad Adenauer.

Menadžerka Ramade nedavno je optuštena nakon što je otvorila aferu o plaćanju skupova partije Ivana Brajovića od strane Direkcije Željeznice.

Tu informaciju javnosti je saopštio nezavisni poslanik Mladen Bojanić.

Građanska alijansa je nedavno pozvala civilni i privatni sektor na bojkot hotela Ramada, “odnosto potpuni prestanak zakupa prostorija i sprovođenja bilo kakvih aktivnosti u ovom hotelu, bojkot Ministarstva saobraćaja, te ministra lično odnosno praćenja svih aktivnosti pomenutih i prekida bilo kakve saradnje- sve dok se situacija koju je izazvala aktivnost već sada bivše radnice Ramade ne riješi i neko odgovara ukoliko se dokaže da su dokumenti vjerodostojni”.

GA je pozvala i medije da insistiraju da Ministarstvo, Socijaldemokrate i Brajović lično odgovore na pitanja da li se osjećaju odgovornima za nastalu situaciju i da li su učestvovali u ovim rabotama, a ako nijesu da opovrgnu dokaze koji su izneseni.

(Vijesti)

Slične Objave

Back to top button
WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com