Roditelji traže SEMAFORE kod Zabjelske Vektre, Vuković nudi KRUŽNI TOK - Volim Podgoricu

Roditelji traže SEMAFORE kod Zabjelske Vektre, Vuković nudi KRUŽNI TOK

Savjet roditelja OŠ „Oktoih” u više navrata obraćao se Sekretarijatu za saobraćaj tražeći da u Ulici 27. marta ispred Zabjelske Vektre postave semafore, jer je ona potpuno nebezbjedna naročito zbog djece. Gradonačelnik Podgorice Ivan Vuković smatra da bi kružni tok bio bolje rješenje.

Kako piše Dan, u sekretarijatu smatraju da umjesto semafora treba postaviti znakove, za šta roditelji smatraju da nije dobro rešenje.

Saopštili su im i da će biti uklonjena nepropisno parkirana vozila.

Predsjednica Savjeta roditelja Tanja Zečević Miranović smatra da je prelaz preko ove ulice potpuno nebezbjedan, te da je prelazi veliki broj đaka.

“Ova ulica je itekako prometna. Zbog niza parkiranih automobila na dijelu kolovoza ispred Zabjelske Vektre veoma je nepregledna. Intenzitet saobraćaja je na raskrsnici visok, iz sva četiri pravca”, kaže ona.

Mimoilaženje u ovom dijelu predstavlja problem svim učesnicima u saobraćaju i vozačima i pješacima, a naročito djeci.

“ Od Glavnog grada tražimo da se bave prevencijom, a ne posledicama. U ovoj ulici se malo vodi računa o pravilima, jer je široka i vozači ubrzavaju, jer nema semafora. Jedna kolovozna traka konstantno je zauzeta nepropisno parkiranim vozilima. Dijete od deset godina mora da izađe na trećinu kolovoza da bi krenulo u proces prelaženja ulice, jer od automobila ne može imati pregled saobraćajnice. Ono što je kritični je da to dijete ne mogu primijetiti vozači koji se približavaju pješačkom prelazu”, navodi Zečević Miranović.

Gradonačelnik Podgorice Ivan Vuković kaže da je sekretarijat izdao nalog Putevima za postavljanje vertikalne signalizacije.

“Biće postavljeno tri komada znakova kojim je obilježen pješački prelaz i dva komada za zabranjeno zaustavljanje i parkiranje, a obrisaćemo i parking mjesta duž ulice ispred Zabjelske Vektre. Sekretarijat je uputio dopis Komunalnoj policiji i inspekciji da kontinuirano vrše mjere iz njihove nadležnosti. Moje laičko mišljenje je da bi trebalo razmisliti da se na tom mjestu uradi kružni tok, jer prema Ulici Radosava Burića imamo i semafore, te bi bilo pogrešno i tu ih postaviti. Kružni tok bi mogao da uspori vozače”, kaže Vuković.

 

Dan

Slične Objave

Back to top button
WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com