RUSIJA: Milioni džinovskh skakavaca zaposjeli farme! (VIDEO) - Volim Podgoricu

RUSIJA: Milioni džinovskh skakavaca zaposjeli farme! (VIDEO)

Milioni skakavaca “zaposjeli” su farme na jugu Rusije uništavajući hektare usjeva, nakon čega su vlasti bile primorane da proglase vanredno stanje u tom regionu.

Najmanje 800.000 hektara trenutno je pod “tepihom” ovih insekata, koji su u prosjeku dugački osam centimetara. Najugroženija su polja kukuruza, kojih ima najviše, a najgore su prošli oblast Kalmikija, gradovi Astrahan i Volgograd i republika Dagestan, gdje su polja potpuno opustošena.

Ovo je prva ovakva najezda u ovom dijelu Rusije u proteklih 30 godina, kada su posljednji put skakavci napali polja. Zvaničnici kažu da je 10 odsto usjeva već uništeno, a da su skakavci i te kako gladni, te da prijete da u potpunosti zaviju poljoprivrednike u crno.

Najezda se povezuje sa klimatskim promjenama, odnosno sa skorašnjim poplavama i neobično visokim temperaturama.

Vlasti su već počele sa korišćenjem pesticida koji bi trebalo da reše ovaj ozbiljan problem. Međutim, visoke temperature umanjuju djelotvornost pesticida i otežavaju eliminisanje skakavaca.

https://www.youtube.com/watch?v=esUt89tvJEc

Slične Objave

Back to top button
WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com