Sara Renar početkom aprila u Nikšiću i Podgorici

Hrvatska kantautorka Sara Renar gostovaće u Nikšiću i Podgorici početkom narednog mjeseca u okviru regionalne turneje. Sve popularnija mlada gitaristkinja nastupiće u nedjelju 2. aprila u nikšićkom “NK pabu”, a noć kasnije u podgoričkom “Montenegro pabu”. Ulaz na obje svirke koje se održavaju u okviru “Nikšićko Rock's” serijala biće besplatan, a počeće od 22 sata.
Sara Renar je zagrebačka kantautorka u usponu, a kao priznanje za kvalitetan rad Sara Renar se sa prošlogodišnjim albumom “Tišina” našla u konkurenciji za nagradu Impala, koja se dodjeljuje za evropski nezavisni album godine, gdje joj konkurenciju čine svjetski poznata imena kao što su Radiohead, Deni Braun, Lost Frequences i Meshuggah.
Aktuelni album, koji će kantautorka promovisati na nastupima u Crnoj Gori, takođe je bio nominovan i za Porina, najznačajniju muzičku nagradu u Hrvatskoj.
Ono po čemu se novi album izdvaja u odnosu na prethodna izdanja Renarove je što je Sara prvi put eksperimentisala sa elektroniko, što je prilično neuobičajeno za amerikana žanr kojim se bavi. Izdanje je međutim naišlo na sve same pohvale publike i kritike po kojoj je “Tišina” najbolji prošlogodišnji album na ex Yu prostoru.
“S obzirom da sam veliki fan Radioheada otkad znam za sebe, zaista mi je velika čast biti u tom društvu… Stvarno nisam očekivala ovako komercijalan odjek, jer je riječ o albumu koji je daleko od onoga što smo navikli da čujemo na našim mejnstrim radio-stanicama, tako da sam apsolutno presrećna”, izjavila je Sara ranije u razgovoru za “Vijesti”.
Prije “Tišine”, Sara je objavila album “Djeca” 2013. i EP “Jesen” godinu kasnije, a crnogorska publika bila je u prilici prošle godine da je čuje na Lake festu.
(Vijesti)