SDT: Sumnja se da su službenici UPC preuzeli i izveli kamion pun cigareta predviđenih za uništenje - Volim Podgoricu

SDT: Sumnja se da su službenici UPC preuzeli i izveli kamion pun cigareta predviđenih za uništenje

Iz Specijalnog državnog tužilaštva (SDT) saopštili su da postoji sumnja da su službenici Uprave prihoda i carina, juče, bez adekvatnih mjera obezbjeđenja predviđenih procedurama za uništenje, i u saradnji sa drugim fizičkim i pravnim licima, preuzeli i izveli kamion pun cigareta predviđenih za uništenje, kojim se nisu uputili ka skladištu i fabrici u Nikšiću gdje je cigarete trebalo da budu uništene.

Iz  tužilaštva su naveli da već duže vrijeme, u saradnji sa Specijalnim policijskim odjeljenjem (SPO) i Agencijom za nacionalnu bezbjednost (ANB), preduzima radnje u izviđaju u cilju otkrivanja lanca krijumčarenja cigareta koje su bile predviđene za uništenje.

“Naime, postoji sumnja da su službena lica Uprave prihoda i carina, juče, bez adekvatnih mjera obezbjeđenja predviđenih procedurama za uništenje i u saradnji sa drugim fizičkim i pravnim licima, preuzela i izvela kamion pun cigareta predviđenih za uništenje, kojim se nijesu uputili ka konačnom odredištu – skladištu i fabrici ‘M construction’ u Nikšiću, kao mjestu uništenja”, saopštili su iz SDT-a.

Kazali su da je izviđajem obuhvaćen veliki broj lica, a da će tužilac donijeti odluku nakon analize brojnih dosad prikupljenih dokaza i onih čije je prikupljanje u toku.

 

Slične Objave

Back to top button
WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com