Šešelj: Đinđić je bio na čelu mafije, oprostili bi mu da je ubio MIloševića, ali… - Volim Podgoricu

Šešelj: Đinđić je bio na čelu mafije, oprostili bi mu da je ubio MIloševića, ali…

Lider Srpskih radikala Vojislav Šešelj izjavio je da Zoran Đinđić ne zaslužuje spomenik u Beogradu jer je, kako kaže, imao negativnu ulogu.

“Na vlast je došao voljom Amerikanaca, akcijom njihovih obavještajnih službi i špijunskih agentura. To je činjenica. Amerikanci su dali 200.000 dolara za to, a koliko su dale druge zemlje još je pitanje. Priznali su da je Vilijem Montgomeri vodio tu akciju“, rekao je Šešelj tokom debate sa Muamerom Zukorlićem na televiziji Prva.

Kako kaže, sa Đinđićem je počela “ogromna pljačka naroda“.

“Ni pod Turcima nije bilo tako. Devedesetih su sačuvani gotovo svi industrijski resursi. To je pod Đinđićem sve upropašćeno, uništeno, a onda prodato budžašto“, istakao je Šešelj.

Osim toga, Šešelj je istakao da je Đinđić bio “na čelu glavne mafije u Srbiji – surčinske – uz koju je došao na vlast“.

“Srbi bi mu oprostili da je ubio Miloševića, ali nikako nije smio da ga isporuči Hagu i to na najveći nacionalni praznik“, naveo je Šešelj.

Zukorlić je nakon toga rekao da nije saglasan sa time i da je Đinđić bio “prvi državnik koji je pokrenuo dijalog sa Bošnjacima“.

Spomenik, koji će se nalaziti u renoviranom Studentskom parku u Beogradu biće visok 6,20 metara, bijelo-srebrne boje, u obliku strijele. Kako je objavljeno prošle godine, plan je da spomenik bude privremeno postavljen 12. marta 2018. na Studentskom trgu.

Autor prvonagrađene skulpture je Mrđan Bajić, a saradnici su vajar Predrag Kešelj, arhitekta Petar Sazdanović, istoričarka umjetnosti Marina Andrić.

(B 92)

Slične Objave

Back to top button
WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com