SRAMNO! Dvoje mladih PRAVE SPRDNJU od čina KRŠTENJA i to u TOALETU (VIDEO)

Društvenom mrežom Tviter kruži video na kome dvoje mladih za vrijeme Božićnog posta ismijavaju hrišćansko krštenje.
Kako se navodi radi se o dvoje mladih iz Novog Pazara.
– A.H i Irfana Duštinac iz Novog Pazara u vrijeme Božićnog posta. Ismijavati krštenje na ovako brutalan i surov način je nedopustivo. Zamislite da se tako ismijava Sunet od strane naših sugradjana. Molimo hitnu reakciju tužilaštva za svakog ko ismijava bilo koju religiju – napisano je kao komentar za video.
Naime, u videu se jasno vidi kako se dečko obukao u odoru nalik na svešteničku te kako dječju lutku najprije “preksrsti”, a potom gura u lavabo, inicirajući obred krštenja. Djevojka koja stoji pored njega ne skriva smijeh, dok neko sa druge strane sve ovo i snima.
Dečko u ulozi sveštenika je do te mjere kostimiran i našminkan da izgleda gotovo kao Isus, kako je predstavljen u religijskoj literaturi. Nakon što lutku prekrsti, nadjene joj ime “Jovan”, vjerovatno misleći kako je to dio običaja krštenja.
A.H i Irfana Duštinac iz Novog Pazara u vreme Božićnog posta —> Ismevati krštenje na ovako brutalan i surov način je nedopustivo. Zamislite da se tako ismeva Sunet od strane naših sugradjana. Molimo hitnu reakciju tužilaštva za svakog ko ismeva bilo koju religiju. pic.twitter.com/wyULF1aF2V
— ☠️Павле Бихали☠️—????? (@pasazot) November 28, 2019
Espreso