STEVAN JOVETIĆ UŠAO U ISTORIJU EVROPSKOG FUDBALA: Samo je JEDAN igrač uspio što i on - Volim Podgoricu

Kapiten Crne Gore, Stevan Jovetić, bio je strijelac u porazu Herte u Kelnu 2:3 (1:1) na startu Bundeslige.

Joveta je mrežu „jarčeva“ pogodio u šestom minutu, nakon što je ostao na dva metra od gola, poslije slobodnog udarca Mateusa Kunje.

Izjednačio je Entoni Modest u 41. minutu, a dvostruki strijela Florijan Kajnc u 52. i 53. minutu donio preokret domaćima.

Inače, Jovetić je pogotkom u Kelnu postao tek drugi fudbaler u istoriji, ali jedini aktivni, koji je postizao golove u svakoj od Top 5 najjačih evropskih liga.

Do sada je to uspjelo samo nekadašnjem rumunskom napadaču Florinu Radučojuu.

Tridsetjednogodišnji Crnogorac se može pohvaliti da je tresao mreže u Italiji (Inter, Fiorentina), Engleskoj (Mančester Siti), Španiji (Sevilja), Francuskoj (Monako) i NJemačkoj (Herta).

U drugom meču nedjeljnog programa Bundeslige, Majnc je pogotkom Muse Dijakatea u 13. minutu iznenadio RB Salcburg.