STRAVIČAN ZLOČIN U BRAZILU: Muškarac sa sjekirom upao u vrtić, ubio najmanje četvoro djece - Volim Podgoricu

STRAVIČAN ZLOČIN U BRAZILU: Muškarac sa sjekirom upao u vrtić, ubio najmanje četvoro djece

Najmanje četvoro djece ubijeno je danas, a još četvoro je ranjeno, u napadu na obdanište u južnoj brazilskoj državi Santa Katarina, saopštili su lokalna policija i zdravstveni zvaničnici.

Policija je saopštila da je uhapšen 25-godišnji muškarac, ne navodeći detalje, prenosi Rojters.

Iz bolnice u gradu Blumenau navode da je u napadu ranjeno četvoro djece, od kojih najstarije ima dvije godine.

Lokalni mediji prenijeli su da je napadač držao sjekiru u ruci i da se popeo na zid kako bi ušao u vrtić, prenosi AP.

Na fotografijama koje je emitovala lokalna televizija vide se uplakani roditelji ispred obdaništa, koje je u privatnom vlasništvu.

Brazilski predsjednik Luiz Inasio Lula da Silva osudio je na Tviteru napad kao monstrouzan i neprihvatljiv, kao “apsurdani čin mržnje” nad nevinom i bespomoćnom djecom.

Slične Objave

Back to top button
WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com