“SVA ČUDA CRNE GORE”: Andrijašević predsjednik žirija

Crnogorski istoričar, Živko Andrijašević, predsjedavaće stručnim žirijem od 11 članova, koji će otvarati pristigle aplikacije za projekat “Sva čuda Crne Gore”, saopštio je generalni direktor Direktorata za upravljanje turističkom destinacijom, Marko Petričević.

On je na prezentaciji projekta u Bijelom Polju još jednom pozvao prisutne da apliciraju svojim idejama i tako dodatno pomognu diverzifikaciju crnogorskog turističkog proizvoda.
Iz Ministarstva održivog razvoja i turizma je saopšteno da je promotivni karavan “Sva čuda Crne Gore” naišao na odličan stav prisutnih koji su predstavili mnoge ideje za turističku valorizaciju lokaliteta poput manastira Samograd, za koje postoje dokazi da je nekada na tom mjestu postojao grad koji je bio razvojni centar tog područja, gdje je pronađen novčić iz 371. godine nove ere.
Takođe, kako su naveli, pomenuta je već poznata priča o Abdu Međedoviću, koji je napisao 12 hiljada stihova.
Rok za dostavljanje prijava za projekat Sva čuda Crne Gore je 27. oktobar.
Predmet projekta su sve priče, anegdote, istorijski događaji, činjenice i fotografije iz Crne Gore, iz svih gradova, sela, mjesta, za koje postoji pisani trag kao dokaz, a koje mogu biti značajne za turističku valorizaciju, pogotovo lokaliteta poput Prokletija, Komova, Bjelasice, kanjona Mrtvice, doline Lima i Bojane, Pive i Pivskog jezera, Veruše, Njeguša, Šaskog jezera, Alipašinih izvora, Turjaka i drugih lokaliteta.
Pravo učešća na pozivu imaju visokoobrazovne institucije, turističke i nevladine organizacije, sportski savezi i druge asocijacije i udruženja, javne ustanove, građani i preduzeća, preduzetnici, firme registrovane za obavljanje turističke djelatnosti.
(Rtcg)