Nikolić: Putine, molim vas da Rusija stavi veto - Volim Podgoricu

Nikolić: Putine, molim vas da Rusija stavi veto

Predsednik Srbije Tomislav Nikolić zamolio je ruskog predsjednika Vladimira Putina da Rusija uloži veto na britansku rezoluciju o Srebrenici.

Nikolić je uputio je pismo svim šefovima država članica Savjeta bezbjednosti UN, povodom britanske rezolucije o Srebrenici.

Nikolić je pismo uputio i Generalnom sekretaru Ban Ki Munu.

U četvrtak se pojavio četvrti predlog britanske rezolucije o Srebrenici, koji je približen ruskom nacrtu, ali su srpski zvaničnici ocijenili da je i taj četvrti predlog neprihvatljiv, jer je reč samo o kozmetičkim promjenama.

Savjet bezbednosti će predlog rezolucije o Srebrenici razmatrati na sjednici koja će najverovatnije biti održana 7. jula, za koju Srbija zvanično još nije dobila poziv.

(B92)

Slične Objave

Back to top button
WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com