Nikolić: Putine, molim vas da Rusija stavi veto

Predsednik Srbije Tomislav Nikolić zamolio je ruskog predsjednika Vladimira Putina da Rusija uloži veto na britansku rezoluciju o Srebrenici.
Nikolić je uputio je pismo svim šefovima država članica Savjeta bezbjednosti UN, povodom britanske rezolucije o Srebrenici.
Nikolić je pismo uputio i Generalnom sekretaru Ban Ki Munu.
U četvrtak se pojavio četvrti predlog britanske rezolucije o Srebrenici, koji je približen ruskom nacrtu, ali su srpski zvaničnici ocijenili da je i taj četvrti predlog neprihvatljiv, jer je reč samo o kozmetičkim promjenama.
Savjet bezbednosti će predlog rezolucije o Srebrenici razmatrati na sjednici koja će najverovatnije biti održana 7. jula, za koju Srbija zvanično još nije dobila poziv.
(B92)



