U ponoć počinje predizborna tišina - Volim Podgoricu

U ponoć počinje predizborna tišina

Agencija za elektronske medije (AEM) podsjeća sve elektronske medije koji emituju program u Crnoj Gori da poštuju Pravilnik o pravima i obavezama emitera tokom izborne kampanje za izbore za odbornike u Skupštini opštine Nikšić, odnosno predizbornu tišinu koja će početi noćas u ponoć.

“U skladu sa Pravilnikom, izborna tišina započinje 24 sata prije dana održavanja izbora i traje do zatvaranja biračkih mjesta. Kako su izbori za odbornike u Skupštini opštine Nikšić, zakazani za 14. mart, to predizborna tišina počinje u petak, 12.marta u ponoć. U periodu predizborne tišine nije dozvoljeno emitovanje: medijskog predstavljanja podnosilaca izbornih lista i kandidata sa izbornih lista; političkog oglašavanja; objavljivanja procjena rezultata glasanja; slogana ili simbola kandidata; rezultata ispitivanja javnog mnjenja, drugih istraživanja i analiza u vezi sa opredjeljenjem birača u pogledu procjene rezultata izbora”, navodi se u saopštenju AEM-a.

Kako su ukazali, AEM svakodnevno obavlja monitoring rada elektronskih medija, i očekuju da svi elektronski mediji poštuju propisane obaveze koje se odnose na predizbornu tišinu, kako bi dali svoj puni doprinos uspješnom sprovođenju izbornog procesa.

Slične Objave

Back to top button
WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com