Uhapšen zbog zelenjašenja: Osumnjičen da je na kamatu uzeo 40.000 eura - Volim Podgoricu

Uhapšen zbog zelenjašenja: Osumnjičen da je na kamatu uzeo 40.000 eura

Policija je danas uhapsila Draga Gavrilovića (32) iz Ivanjice u Srbiji, nastanjenog u Podgorici, zbog sumnje da je Podgoričaninu A.M. na takozvanu zelenašku kamatu pozajmio novac u iznosu od 10.000 eura, sa kamatom od tri odsto, odnosno od 300 eura na mjesečnom nivou, s tim što je kao sredstvo obezbjeđenja na svoje ime uknjižio stan u Podgorici, tržišne vrijednosti oko 40.000 eura,

Stan je vlasništvo supruge oštećenog, a kako se navodi u saopštenju Uprave policije, dogovor između osumnjičenog i oštećenog je bio, kako se sumnja, da po vraćanju zajma sa kamatom osumnjičeni vrati u vlasništvo supruzi oštećenog lica pomenutu nepokretnost. Stan, kako je navedeno u ugovoru, vrijedi manje, odnosno 30.000 eura.

“Kako osumnjičeni, kako se sumnja, nakon povraćaja duga sa zelenaškom kamatom, koji je uslijedio nakon nekoliko mjeseci, nije to učinio već je zadržao i stan koji je bio u obavezi da vrati vlasniku, sumnja se da je krivičnim djelom zelenaštvo sebi pribavio protivpravnu imovinsku korist u ukupnom iznosu od preko 40.000 eura”, pojašnjava se u saopštenju.

Hapšenje je bila 16. akcija kodnog naziva Deltra koja je dio obavještajnog projekta Loan.

Gavrilović će, uz krivičnu prijavu, biti priveden nadležnom državnom tužiocu u Osnovnom državnom tužilaštvu u Podgorici, a službenici Uprave policije su, osim toga, prema nadležnom tužiocu inicirali pokretanje finansijske istrage na osnovu saznanja da je na ime Gavrilovića prijavljen veći broj nepokretnosti.

Iz policije su podsjetili da je do sada, tokom prošle i ove godine, realizovano 16 akcija u okviru ovog projekta, usmjerenih na suzbijanje zelenaštva. U ovih 16 akcija ukupno je procesuirana 21 osoba od čega 18 za KD zelenaštvo, dok iznos novca koji je, kako se sumnja, plasiran vršenjem ovih krivičnih djela iznosi oko 1.200.000 eura.

(CdM)

Slične Objave

Back to top button
WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com