UKRAJINSKI KOMANDANT KOPNENE VOJSKE PRIZNAO: Rusku liniju odbrane teško je probiti

Ruske trupe grade snažnu odbranu i predviđaju dejstva Oružanih snaga Ukrajine, izjavio je komandant kopnenih snaga Ukrajine Aleksandar Sirski u intervjuu za “Gardijan”, a prenose “RIA Novosti”.
“Neprijatelj je predvidio i nastavlja da prognozira najopasnije pravce našeg kretanja i gradi čvrstu odbranu koju je prilično teško savladati”, rekao je on.
Prema generalovim riječima, ruska vojska pokušava da preuzme inicijativu i oni se “ne smiju potcijeniti”.
Istovremeno, kako je ranije priznao šef kijevskog režima Vladimir Zelenski, kontraofanziva se kreće “sporije nego što bismo željeli”.
Savjetnik šefa kancelarije ukrajinskog predsjednika Mihail Podoljak istakao je danas da je Rusija, dok je njegova zemlja pokušavala da ubijedi zapadne partnere da obezbijede neophodno oružje, izgradila utvrđenja, stvorila odbrambene linije sa dubokim rovovima i sistemima minskih polja.
Kako je naglasio Vladimir Putin, sada ukrajinske snage nisu uspješne ni na jednom od sektora fronta. On je takođe dodao da će Zapad neprijatelja snabdijevati dodatnom opremom, ali “mobilizaciona rezerva ukrajinskih trupa nije neograničena”.