US OPEN: Favoriti bez većih problema - Volim Podgoricu

US OPEN: Favoriti bez većih problema

Endi Marej se plasirao u osminu finala US Opena, pošto je u tri seta pobijedio Tomaža Belučija (Brazil) 6:3, 6:2, 7:5.

Prvi i drugi set Marej je dobio bez problema, u trećem je propustio dvije brejk šanse u prvom gemu, pa se Beluči držao do finiša seta.

U 11. gemu, međutim, treći teniser svijeta je napravio brejk bez izgubljenog poena, a zatim bez problema dolazi do trijumfa za dva sata i 11 minuta.

“Bilo mi je veoma važno da se dugo ne zadržim na terenu. Prethodni meč je bio težak fizički i psihički, jer je trajao skoro tri i po sata. Zadovoljan sam igrom koju sam prikazao, a sada ću pokušati što prije da se oporavim i pripremim za naredno iskušenje“, objasnio je Marej.

Naredna prepreka za Britanca je Kevin Anderson. Južnoafrikanac je opravdao ulogu favorita u duelu sa Dominikom Timom (Austrija) – 6:3, 7:6 (7-3), 7:6 (7-3).

Biće to njihov sedmi međusobni duel, a Marej je do sada ostvario pet pobjeda.

Stanislas Vavrinka još nije izgubio ni set u Njujorku. Švajcarac je pobijedio Belgijanca Rubena Bemelmansa 6:3, 7:6 (7-5), 6:4.

“Servis mi nije funkcionisa, bilo je mnogo uspona i padova, pretrpio sam brejkove i u prvom i u drugom setu. Nema veze, najvažnije je da sam prošao“, rekao je Vavrinka.

On će u osmini finala igrati protiv Donalda Janga (SAD), koji je savladao Viktora Troickog iako je imao dva seta zaostatka – 4:6, 0:6, 7:6 (7-3), 6:2, 6:4.

Kod dama, takođe, nije bilo iznenađenje, dalje su prošle Simona Halep i Sabine Lisicki.

Rumunka, drugi nosilac, je bila bolja od Amerikanke Šelbi Rodžers (6:2, 6:3), dok je Njemica eliminisala Barbori Stricovu (Češka) 4:6, 6:4, 7:5.