Vijeće neće odlučivati o ukidanju pritvora Milošu Medenici - Volim Podgoricu

Vijeće neće odlučivati o ukidanju pritvora Milošu Medenici

Vijeće Višeg suda saopštio je danas da u postupku protiv bivše predsjednice Vrhovnog suda Vesne Medenice i njenog sina Miloša nije počeo glavni pretres, te da zbog toga ne mogu odlučivati o zahtjevu advokata za ukidanje pritvora Milošu Medenici.

Vijeće neće odlučivati ni o zahtjevu specijalnog državnog tužioca Vukasa Radonjića za spajanje predmeta Medenica i Milice Vlahović, javlja TVCG.

Radonjić je to danas zahtijevao na sudu, navodeći da SDT nema drugi način, bez da ovako sudu zatraži da se postupak ponovo spoji, jer na odluku vanraspravnog Vijeća stranke u postupku pa ni SDT nemaju pravo žalbe.

On je rekao da je kao razlog efikasnosti za odvajanje odbrana navela efikasnost i predviđanje da će postupak dugo trajati.

To je opovrgao navodima da i u tom odvojenom postupku je stranka predstavnik oštećene koorporacije iz Rusije i da se, da bi se i taj postupak održao, i njemu uredno mora uručiti poziv.

Podsjetimo, Viši sud u Podgorici donio je rješenjem kojim spaja postupak protiv Miloša i Vesne Medenice, optuženih za stvaranje kriminalne organizacije, šverc i zloupotrebe, i postupak protiv Vojina Perunovića i Jovana Mikovića, okrivljenih za stvaranje kriminalne organizacije i krijumčarenje.

Rješenje o spajanju ova dva postupka donijelo je vijeće na čelu sa sudijom Zoranom Radovićem, a na predlog Specijalnog državnog tužilaštva (SDT).

U obrazloženju sudske odluke, navodi se da su Perunović i Miković optuženi 2020. godine, a novim rješenjem je određeno da “se ima sprovesti jedinstveni postupak pod poslovnim brojem Ks.br.15/20 i donijeti jedna odluka”. Navedeno je i da je Specijalno državno tužilaštvo 28. aprila predalo Višem sudu predlog da se spoje pomenuti postupci. Vijeće Višeg suda je utvrdilo 20. juna da je takav predlog tužilašta osnovan.

“Između krivičnih djela postoje međusobna veza i dokazi, te ovo vijeće nalazi da je neophodno spojiti ove postupke kako bi se sproveo jedinstveni postupak i donijela jedna odluka”, navodi se u rješenju.

Perunović i Miković su optuženi 2020. godine a na teret im se stavlja formiranje kriminalne organizacije radi šverca cigareta iz Slobodne carinske zone Bar.

Slične Objave

Back to top button
WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com