VUČIĆ: Svi znamo ko se igra rata, Srbija hoće mir
Predsjednik Srbije Aleksandar Vučić prisustvuje danas svečanom otvaranju fabrike sanitarne opreme njemačke kompanije „Hansgroe“ u Valjevu.
Odgovarajući na pitanja novinara, Vučić je rekao da svi znaju ko se igra rata u svijetu.
„Znaju svi u svijetu ko hoće rat po svaku cijenu. Srbija ne želi rat. Mi smo dali sve od sebe da se sačuva mir“, istakao je predsjednik.
Dodao je da Srbiju u narednom periodu očekuje mnogo teških situacija na KiM i da on očekuje mnogo problema.
Novih 1000 radnih mjesta
„Ovo je ogromna stvar za Valjevo, za cijelu Srbiju. Kada uradite i brzu saobraćajnicu, kada uradimo željeznički čvor, ka Užicu, sve se mijenja“, rekao je predsjednik.
„Imaćemo saobraćajnicu koja će da spoji sve sa Beogradom, imaćemo gasovod, to je novi grad“, dodao je.
Ističe da će biti do 1.000 zaposlenih do 2027. godine.
„Odavde će da idu česme za sve hotele. Fantastična je kompanija i ovo je jedna od najboljih fabrika. Velika je stvar za nas njihova najava da će ovoliko ljudi da zaposle i vrše obuke. Kada odete u bilo koji hotel, u 80 odsto slučajeva vidjećete tuševe napravljene u Srbiji“, naglasio je predsjednik.
Predsjednik Vučić je zajedno sa predstavnicima kompanije „Hansgroe“ presjekao vrpcu, čime je fabrika u Valjevu zvanično puštena u rad.
Fabrika je otvorena u Industrijskoj zoni Valjevo, a pored Vučića prisustvuju i generalni direktor kompanije Hansgrohe Hans Jurgen Kalmbach, ministar finansija Siniša Mali, ministar građevinarstva Goran Vesić, ministar trgovine Tomislav Momirović, ambasadorka Njemačke Anke Konrad i drugi.



