VUČUROVIĆ: Glasanje da takozvano Kosovo uđe u Savjet Evrope još jedan dokaz da je CG kolonija

Poslanik DF-a Jovan Vučurović kazao je siguran da su odluku da Crna Gora glasa da takozvano Kosovo uđe u Savjet Evrope donijele ambasade I da je tu naredbu izvršio neko iz vlade. Potpredsjednik Vlade Joković kaže da nije znao za ovu odluku, a drugi dio vlade dominantno odlučuje o tome, što lje skandal i iči na jednu tik-tok politiku.
Njegovu izjavu prenosimo u cjelosti:
Siguran sam da su odluku da Crna Gora glasa da takozvano Kosovo uđe u Savjet Evrope donijele ambasade I da je tu naredbu izvršio neko iz vlade. Potpredsjednik Vlade Joković kaže da nije znao za ovu odluku, a drugi dio vlade dominantno odlučuje o tome, što lje skandal i iči na jednu tik-tok politiku.
Da će doći do jednog ovakvog poteza pretpostavio sam kad sam vidio Dritana Abazovića u Pećkoj patrijaršiji. Znao sam da posle toga slijedi neki potez koji će biti usmjeren i protiv Srbije I srpskog naroda, posebno srpskog naroda u Crnoj Gori koji odluku da CG glasa za prijem tzv Kosova u Savjet Evrope doživljava kao poniženje, i srpskog naroda i tradicionalne Crne Gore.
Rumunija, Kipar, Španija, Azerbejdžan, Gruzija i Srbija, Mađarska – BiH, Grčka, Slovačka, Moldavija i Ukrajina, Jermenija. To su države koje su bile protiv ili uzdržane na glasanju, a Crna Gora je sramno glasala da tzv Kosovo bude u Savjetu Evrope. I da ne bude sad da je DF otvorio ovu temu, da DF dijeli građane CG…Ne, ovu temu je otvorio onaj koji se odlučio na ovaj potez. Da li je to učinila samoninicijativno gospođa Krunić ili je dobila nalog od Dritana Abazovića ili nekog iz njegovog okruženja, to treba da saznamo na kontrolnom saslušanju. Ali, ono što je sigurno je da ovo nije ona politika na kojoj smo pobijedili DPS 30. Avgusta 2020. Godine. Prvo smo imali ekspertsku vladu koja je bila marionetska, pa manjinsku vladu koja je sastavljena voljom DPS-a I na koju takođe snažan uticaj ima strani faktor, I zato smo došli do toga da sada imamo ovakvu odluku za koju još ne znamo ko je tačno donio, a imaće dalekosežne posledice.
Pošto sam pristalica direktne demokratije, smatram da je po ovom pitanju mogao da se raspiše I referendum u CG, pa bi vidjeli kakvo je raspoloženje građana. A ova odluka je donesena protiv volje ogromne većine građana CG I protiv njihovih interesa, kao što je I odluka o priznanju tzv Kosova donijeta protiv volje 85 odsto građana Crne Gore.
I samo da poručimo onima koji su odlučivali o ovome- neka se ne brane onim politički stupidnim izjavama kako je ovo bila međunarodna obaveza Crne Gore. To nije istina, jer su protiv i uzdržane bile države koje su članice NATO I EU.
Odluka da Crna Gora glasa da tzv Kosovo bude dio Savjeta Evrope je izraz volje ambasada a ne građana Crne Gore, i ovo je primjer da je Crna Gora kolonija I da se neki ne bore za dostojanstvo i čast Crne Gore, nego za interese ambasada. Postoje u Crnoj Gori politički faktori koji nemaju svoj stav nego svakodnevno idu po mišljenje u neke ambasade. Za njih imam toplu preporuku da se više ne bave politikom, nego da direktno traže posao u tim ambasadama, da tamo kuvaju kafe, da budu prevodioci ili obezbjeđenje, jer slijepim služenjem ambasadama ne čine dobro Crnoj Gori nego služe interesima drugih država. DF želi da sarađuje sa svima, ali da budemo partneri a ne sluge.
Sve ovo nam govori da su ambasade umiješane I u neke u druge slučajeve u CG, i iz njihovog ponašanja možemo zaključiti da su umiješane i u hapšenje Mila Božovića, koji i dalje nevin leži u zatvoru, a sve sa ciljem kako bi se oslabio DF u susret parlamentarnim izborima.
U konačnom, oni koji su donijelu odluku da CG glasa da tzv Kosovo uđe u Savjet Evrope, treba da znaju da su time glasali ne samo za otimanje srpske zemlje I teritorije, nego I za otimanje srpskih svetinja, crkava I manastira, da se otima suština srpskog naroda.
Zato neka svi shvate ozbiljnost situacije. Da je DF na mjestima odlučivanja, Crna Gora ne bi glasala da tzv Kosovo uđe u Savjet Evrope.



