“AJKULICE” U FINALU SVJETSKOG PRVENSTVA! - Volim Podgoricu

“AJKULICE” U FINALU SVJETSKOG PRVENSTVA!

Crnogorska juniorska vaterpolo reprezentacija pobijedila je Italiju rezultatom 11:10 u polufinalu Svjetskog prvenstva u Podgorici!
“Ajkulice” sjutra u 21 sat igraju protiv Hrvatske za zlatnu medalju.

Prava drama odigrala se u poslednjem minutu utakmice kada je golman Tešanović u zadnjoj sekundi zaustavio šut koji je mogao donijeti izjednačenje.

Naši momci su se lavovski borili, a prvi gol dali smo tek na 3.30 pred kraj prve četvrtine kada je Ukropina smanjio na 1-2.

Potom je Franeta donio izjednačenje da bi golom Radovića da bi naša reprezentacija prvu četvrtinu završila rezultatom 4-3.

U drugoj četvrtini dominirao je tim Veljka Uskokovića i došao do  dva gola razlike na poluvremenu –  7:5.

Treća četvrtia je odlično počela i sa dva brza gola poveli smo sa 9-5.

Italijani kreću u kontraofanzivu i dolaze do izjednačenja 9-9.

Ukropina i Ćetković ponovo povećavaju razliku u našu korist na 11:9, ali Italijani smanjuju 40 sekundi pred kraj meča na 11-10.

Odlulujući napad, koji je mogao pokvariti slavlje, “azuri” su imali u poslednjim sekundama utakmice, ali onda na na scenu stupa Tešanović!