MALIŠANI NE PROPUSTITE: “Kod Nojeve barke u 8” u Dodestu

Nova predstava Gradskog pozorišta, „Kod Nojeve barke u osam“(5+),biće igrana u nedjelju 30. oktobra,u 12h, u sali Dodest KIC-a „Budo Tomović“.Po tekstu savremenog njemačkog autora Urliha Huba predstavu je režirao Robert Valtl.
Zabavna i poučna priča o biblijskom Potopu,ujedno je i himna prijateljstva, solidarnosti i tolerancije. Rafiniranog stila, sa puno humora, katkad i vesele burleske, tekst se posljednjih godina afirmisaokao najveće evropsko otkriće za najmlađu publiku.
Junaci predstave su tri pingvina koji su spletom okolnosti, putem goluba, dobili vijest o Potopu koji će zadesiti planetu. Tu je, naravno, i Noje, starac sa dugom sijedom bradom, koji se u osam sati uveče sprema da na barku ukrca po dva predstavnika od svake žive vrste, kako bi negdje daleko izgradio novi i bolji svijet. Dva prijatelja pingvina ne žele da ostave trećeg, najmlađeg, i domišljato ga u koferu ukrcavaju na barku punu životinja…
Pored reditelja Valtla, autorski tim čine: Natalija Vujošević (scenografkinja), Tijana Todorović (kostimografkinja), Nemanja Bečanović (kompozitor), Slavka Nelević (koreografkinja),Miha Horvat (dizajner svjetla), Đorđe Krivokapić (prevod teksta)
Uloge tumače: Slaviša Grubiša, Smiljana Martinović, Goran Slavić, Branko Ilić i Sejfo Seferović.



