NEIZVJESNO PROGLAŠENJE REZULTATA IZBORA: DPS tvrdi da DF vrši PRITISAK - Volim Podgoricu

NEIZVJESNO PROGLAŠENJE REZULTATA IZBORA: DPS tvrdi da DF vrši PRITISAK

Sjednica Državne izborne komisije na kojoj bi trebalo da budu proglašeni konačni rezultati parlamentarnih izbora održanih 16. oktobra počela je oko 17 sati ali je neizvjesno da li će do proglašenja rezultata danas uopšte doći. Nakon poslijepodnevnog prekida sjednice, Državna izborna komisija nastavila je rad, ali u specifičnoj atmosferi, obzirom da se lideri Demokratskog fronta okupljaju ispred njihovih prostorija  i pokušavaju da pritiskom onemoguće normalan rad Komisije, saznaju Dnevne novine iz DIK-a.

Zbog ovakvog pritiska funkcionera Fronta, Državna izborna komisija će najvjerovatnije biti prinuđena da prekine rad, odnosno da odloži sjednicu za sjutra.

„Dešava se sve ono što smo gledali tokom izborne kampanje Demokratskog fronta. Nastavlja se agresija, pritisci, silom pokušava nametnuti većina za formalnost koja  je ostala – a to je proglašenje konačnih rezultata parlamentarnih  izbora koji su priznati sa svih relevantnih međunarodnih adresa. Dakle, ništa novo, samo novi pokušaj agresije i pritiska, ovoga puta na DIK“, kazao je izvor Dnevnih novina iz DIK-a.

Ispred sjedišta DIK-a pojavili su se funkcioneri Fronta iz PzP-a Nebojša Medojević i Koča Pavlović kao i lider DNP-a Milan Knežević. Sjednica je trenutno prekinuta.

NAPETO U DIK-u: Predstavnik DPS-a tražio da se sa ulice uklone Knežević, Medojević i Pavlović

Sjednica DIK-a počela je danas oko 17 časova, međutim, na samom početku pojavila se informacija da je lista Demokratskog saveza povukla opunomoćenog predstavnika i zamjenika.

Ali, nakon toga je došao predstavnik liste Demokratskog saveza i tvrdio da je zahtjev da se povuku njihovi članovi falsifikat.

Nakon kraće rasprave o autentičnosti zahtjeva počela je pauza koja je trajala više od dva sata.

Nakon  pauze sjednica je nastavljena međutim, ispred zgrade su se okupili lideri Demokratskog fronta kako bi izvršili pritisak na članove DIK-a, tako da je sjednica je opet prekinuta i ne zna se kada će biti nastavljena.

(CDM)

Slične Objave

Back to top button
WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com