Ajkule u četvrtinalu! - Volim Podgoricu

Ajkule u četvrtinalu!

Vaterpolo reprezentacije Crne Gore pobijedila je Kazahstan 12:8 i plasirala se u četvrtfinale Svjetskog prvenstva u Kazanju.

Selekcija Ranka Perovića igrala je vrlo loše 20 minuta i dozvolila je Kazahstancima da vode, 2:0 i 4:2. Da  početkom treće četvrtine poravna na 6:6, nakon čega su konačno naši odigrali kako se od njih očekuje. Četiri gola za nešto više od četiri minuta i velika serija za 10:6 na kraju trećeg perioda kada smo prelomili meč.

Kazahstan je smanjio na 10:8 u posljednjoj četvrtini ali su Ivović i Pasković zaključili meč za plus četiri naših na kraju.

Loš učinak sa igračem više, a takođe vrlo loša i odbrana sa vaterpolistom manje u bazenu ne smije da se ponovi protiv Hrvatske, ako želimo da budemo konkurentni u borbi za polufnale što je i cilj naših na ovom šampionatu.

Najefikasniji u crnogorskoj selekciji bio je Mlađan Janović sa četiri, Darko Brguljan je postigao tri, Aleksandar Ivović dva, dok su po gol upisali Aleksandar Radović, Predrag Jokić i Vjekoslav Pasković.

U selekciji Kazahstana najbolji je bio Sergej Gubarev sa tri, po dva gola postigli su Aleksander Aksenov i Rustam Ukumanov, dok se jednom u listu strijelaca upisao Vladimir Ušakov.

Duel Crne Gore i Hrvatske na programu je u utorak, u 16 sati i 30 minuta.

kraj, tok meča:

12:8 Gol Paskovića za kraj. Prvi Vjekov gol.

Neke neobjašnjive stvari. Pasković je išao sam na golmana mogao je da radi što želi, ali nije postigao gol.

11:8 Leka iz daleka da makar otkloni sumnje hoćemo li do četvrtfinala!

10:8 Kontra i gol Kazahstan. Strijelac Ukumanov.

10:7 Kazahstanci sjajni sa igračem više. Ušakov sada daje gol.

Kraj treće ćetvrtine koju smo dobili 5:1 i serijom 4:0 praktično riješili meč!

10:6 GOLLLL Mlađan. Pa to je to, za četiri minuta smo uradili sve ono što nijesmo uspjeli prethodnih 20!

9:6 GOLLLLLLLLLL Opet ista akcija preko Darka, idemo na plus tri!

8:6 GOLLLLL Leka. Odlično je proplivao Ivović dobio loptu na vrijeme i greške nije bilo! probudili smo se!

7:6 GOLLL opet Darko na dva metra dobija loptu i to rješava kako treba!

Ne možemo ni sa dva igrača više! Draško zaustavljen sada.

6:6 Gubarev ne odustaje. Njegov treći gol. Dva igrača (uz njega Aksenov) dali su nam pet od šest golova.

6:5 RADOVIĆ se raspucao. Tako je on važan igrač, on nam fali i dobijamo ga danas!

Počela je treća četvrtina.

Loše poluvrijeme za naše. Dozvolili smo previše golova, sa druge strane promašivali dobre situacije sa igračem više i ostavili rivala potpuno u igri. Činjenica da smo za dvije tri sekunde primili gol u samom finišu poluvremena najbolje pokazuje koliko smo bili dekoncetrisani u prvom dijelu osmine finala.

poluvrijeme.

5:5 Dozvolili smo sebi da primimo gol za samo nekoliko sekundi. Ukumanov je dobio loptu na dva metra i to je iskoristio.

5:4 GOLLLLLL Jokić je sada iskoristio zicer iz kontranapada. Sjajni Draško Brguljan je ukrao loptu isplivao i asistirao!

4:4 GOLLLLLLLL Mlađan iz peterca, stižemo do poravnanja. 90 sekundi do poluvremena.

3:4 Konačno gol sa igračem više. Odigrali smo na čovjeka koji je bio na stativi, a Darko Brguljan to nije propustio da pospremi u mrežu!

2:4 Aksenov lobuje i Lazovića! Od prečke, neodbranjivo.

Treći neuspješan napad sa igračem više, sada smo stvorili dobru poziciju ali Ivovićev šut je odbranjen.

Opet ne možemo do gola sa igračem više. Sada je Pasković šutirao u golmana sa lijeve strane.

Kazahstanci su iz četiri šuta dali tri gola, pa selektor mijenja Šćepanovića. Na golu je Lazović sada.

kraj prve četvrtine.

2:3 Kazahstan ponovo vodi. Gubarev daje drugi gol, ovaj sa igračem više.

2:2 MLAĐAN. Plivamo izuzetno i konstantno smo u kontri. Ovu je Mlađan iskoristio preciznom dijagonalom!

1:2 RADOVIĆ. Poslao je bombu ka golu Kazahstana, lopta je skrenuta i završila je u mreži!

0:2 Kazna. Fenomenalan gol Aksenova dribling pa sjajan lob !

Imali smo kontru ali veliki promašaj Jokića.

0:1 Prvi gol na meču daju Kazahstanci. Iz velike udaljenosti iznenađen Šćepanović nakon šuta Gubareva.

Počeo je meč.

Nakon osvajanja trećeg mjesta u grupnoj fazi takmičenja izabranici Ranka Perovića sastaju se sa selekcijom iz bivšeg Sovjetskog saveza i veliki su favoriti u ovom duelu, iako je Kazahstan u svojoj grupi osvojio drugo mjesto.

Ovaj susret trebao bi da predstavlja generalnu probu za susret četvrtfinala u utorak protiv Hrvatske.

Komšije su u prvom dijelu prvenstva osvojile prvo mjesto u grupi i obezbijedile direktan plasman među osam najboljih i četiri dana odmora i pripreme za najvažniji duel na šampionatu.

Nadamo se da će im se “ajkule” pridružiti nakon duela sa Kazahstanom.