Crna Gora među osam najboljih u Evropi - Volim Podgoricu

Crna Gora među osam najboljih u Evropi

I pored minimalnog poraza od Švajcarske (27:26) u posljednjem kolu grupne faze, izabranice trenera Ivana Terzića idu u glavnu rundu Evropskog prvenstva.

Crna Gora je doživjela prvi poraz na Evropskom prvenstvu za igračice do 17 godina u Podgorici – Švajcarska je bila bolja od naše reprezentacije 27:26 (15:12) u posljednjem kolu grupe A, ali naše djevojke idu u glavnu rundu bez obzira na ishod posljednjeg meča u grupi Danska – Austrija,saopštio je Rukometni Savez Crne Gore.

Time je ističu, ostvaren veliki uspjeh, pa se s nestrpljenjem očekuje utorak i početak glavne runde takmičenja u kojoj je osam najboljih timova Evrope.

“Od početka meča je Švajcarska bila u prednosti, koja je na početku drugog poluvremena iznosila šest golova (19:13). Iako su naše djevojke prišle na samo gol (22:21) poslije gola Radmanović u 48. minutu, protivnik je uspio da odbije nalet našeg tima, koji je u posljednjem minutu mogao i do remija, ali nije realizovao napad”, saopšteno je.

Jelena Vukčević je proglašena za najbolju igračicu našeg tima sa šest golova, dok je Anđela Milošević postigla četiri.