Crna Gora po drugi put savladala Srbiju i osigurala prvo mjesto (VIDEO) - Volim Podgoricu

Crna Gora po drugi put savladala Srbiju i osigurala prvo mjesto (VIDEO)

Drugi put u tri dana, rukometašice Crne Gore su savladala Srbiju i osigurale prvo mjesto u grupi 6 kvalifikacija za EP.

Reprezentacija Crne Gore savladala je Srbiju u Podgorici 26:25, u utakmici četvrtog kola šeste grupe kvalifikacija za Evropsko prvenstvo. “Lavice” su ovim trijumfom osigurale prvo mjesto u grupi i lakši žrijeb za šampionat Starog kontineta.

Naša selekcija je slavila i u Zrenjaninu 31:30 i ima maksimalan učinak nakon četiri kola.

Većim dijelom prvog poluvremena ekipe su se smjenjivale u vođstvu. Srbija je bolje otvorila meč, nekoliko je puta imala minimalnu prednost, a prokockala je i napad za plus dva.

Nakon toga je reagovala naša selekcija, koja je u 12. minutu nakon gola Marsenić prvi put stekla plus dva 7:5.

Uslijedila je igra gol za gol, da bi Srbija u finišu poluvremena prvo izjednačila 11:11, a potom nakon gola Radosavljević minut prije kraja i povela 14:13.

Da se ode na poluvrijeme sa neriješenim rezultatom pobrinula se Brnović svojim petim golom 14:14.

Gošće su bolje ušle i u nastavak, pa su nakon gola Bojičić stigle do dva gola prednosti 17:15. Nijesu iskoristile napad za plus tri, a u tim trenucima nas je Marsenić sa dva gola držala u igri.

Potom su uslijedile dvije izvanredne odbrane Atinge, koje je naplatila Brnović i vratila vođstvo našoj selekciji u 48. minutu 22:21.

Uslijedila je opet igra gol za gol, da bi na krilima Atingre i Pavićević stekli dva gola prednosti koja smo uz malo muke uspjeli da sačuvamo, za konačnih 26:25.

Brnović je bila najefikasnija sa sedam, dok su Dijana Mugoša i Matea Pletikosić postigle po četiri gola.

U selekciji Srbije po pet pogodaka postigle su Sanja Radosavljević i Anđela Janjušević.

Crnogorske rukometašice kvalifikacije će nastaviti 3. aprila gostovanjem Turskoj.