Crna Gora pobijedila Lihtenštajn! - Volim Podgoricu

Crna Gora pobijedila Lihtenštajn!

Fudbalska selekcija Crne Gore pobijedila je Lihtenštajn 2:0 u kvalifikacijama za Evropsko prvenstvo i upisali prvi trijumf nakon godinu, koliko je prošlo od uspjeha u duelu sa Moldavijom.
U sablasnoj atmosferi praznog stadiona pod Goricom, izabranici Branka Brnovića odigrali su još jednu utakmicu, koju će navijači brzo zaboraviti.

Selektor je najavljivao dobru partiju, ali je ona izostala, pa bi vjerovatno da je preko puta bio ozbiljniji rival i bodovi ponovo otišli sa stadiona pod Goricom.

Dva pogotka i nekoliko dobrih prilika premalo je od selekcije, koja je u praktično cijelom ciklusu itekako ostala dužna svojim pristalicama.

Bećiraj je prekinuo mučenje golom pred kraj prvog dijela na asistenciju Jovetića, da bi fudbaler Intera pokazao da je u najboljoj formi od svih reprezentativaca lijepim pogotkom u 58. minutu.

Kapiten Mirko Vučinić propustio je nekoliko sjajnih prilika u prvom dijelu, a u posljednjih pola sata njegovo mjesto zauzeo je Dejan Damjanović.

Crna Gora nakon pobjede Rusije nad Švedskom 1:0 praktično je izgubila i teoretske šanse za plasman u baraž za odlazak na Evropsko prvenstvo, a sljedeću utakmicu “sokolovi” će odigrati u utorak na terenu Moldavije.

Austrija je golom Junuzovića savladala Moldaviju i praktično ovjerila vizu za Francusku.

Tok meča:

Završena je utakmica. Pobjeda Crne Gore, ali meč koji će brzo otići u zaborav.

90’- Nevjerovatan promašaj Damjanovića. Sa nekoliko metara pogodio je Jelea.

88’- Završnica pod Goricom, prilično dosadnih 20 minuta je iza nas.

68’- Dvije izmjene u našem timu. Umjesto Jovetića i Marušića na terenu su Mugoša i Zverotić.

59’- Damjanović mijenja Vučinića. Prva izmjena u našoj selekciji.

56’- GOOOLL! Efektan pogodak Stevana Jovetića, iskosa sa lijeve strane, precizna dijagonala fudbalera Intera. Prije minut je počela kiša pod Goricom, koja je makar na trenutak, probudila “sokolove”.

53’- Ista slika kao u prvom dijelu. Jalova inicijativa Crne Gore.

46’- Nastavljen je meč pod Goricom, nije bilo izmjena u poluvremenu.

Poluvrijeme. Minimalno vođstvo “sokolova” golom Bećiraja na dodavanje Jovetića. Imala je naša selekcija još nekoliko velikih prilika, ali je utisak da su izabranici Branka Brnovića ponovo podbacili.

41’- Zicer Vučinića brani Jele.

38’-GOOOLL! Konačno pogodak za Crnu Goru. Jovetić je sa desne strane ubacio loptu, koju je sa pet – šest metara u mrežu gostiju ubacio Fatos Bećiraj.

32’- Polverino dobija žuti karton zbog faula nad Boljevićem. I dalje djelujemo prilično loše, tek na momente zaprijetimo golu rivala.

28’- Savić je pripremio veliku šansu Vučiniću, ali je kapiten pogodio golmana Jelea.

23’- Baša šutira pored stative nakon ubacivanja Boljevića iz prekida.

22’- Žuti karton za Frika poslije oštrog starta nad Marušićem.

17’- Ubacio se Vučinič sa lijeve strane. Pogodio je spoljni dio mreže iz mrtvog ugla.

9’- Jovetić ljevicom sa 16 metara, ali pored stative.

7’- Akcija Jovetića i Vučinića, kapiten glavom šutira preko gola sa sedam metara.

2’- Hasler je bio sam ispred Poleksića, ali susudije signalizirale ofsajd. U toj situaciji lakše se povrijedio Poleksić, međutim nakon intervencije fizioterapeuta nastavio je igru.

1’- Počela je utakmica na stadionu pod Goricom. Još jedno podsjećanje da se igra bez publike zbog kazne UEFA.

Crna Gora – Lihtenštajn 2:0

Bećiraj 38’, Jovetić 56’

Podgorica, Gradski stadion, sudija: Havijer Estrada Fernandez (Španija)

Crna Gora: Poleksić, Savić, Baša, Tomašević, Volkov, Vukčević, Boljević, Marušić, Bećiraj, Jovetić, Vučinić.

Lihtenštajn: Jele, Jildiz, Frik, Kaufman, Rehštajner, Polverino, Buhel, Vizer, Kristen, Burgmajer, Hasler.

Izabranici Branka Brnovića čekaju godinu na pobjedu u zvaničnom susretu jer imaju samo trijumf nad Moldavijom iz septembra 2014. u cijelom ciklusu za EURO.

U prvom dijelu kvalifikacija, Lihtenštajn i Crna Gora odigrali su bez pogodaka u Vaducu, pa su ostali veliki dužnici našem nacionalnom timu, koja ima samo teoretske šanse za plasman u baraž.